Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Zespół Szkół Łączności otworzył drzwi

Nicole Młodziejewska
W piątek o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu odbędą się drzwi otwarte. Będzie to okazja do sprawdzenia, co dokładnie oferuje szkoła, a także szansa na rozmowę z nauczycielami, uczniami i absolwentami.
W piątek o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu odbędą się drzwi otwarte. Będzie to okazja do sprawdzenia, co dokładnie oferuje szkoła, a także szansa na rozmowę z nauczycielami, uczniami i absolwentami. Marek Zakrzewski
Zespół Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu przygotował drzwi otwarte. Była to świetna okazja do sprawdzenia, co dokładnie oferuje szkoła, a także szansa na rozmowę z nauczycielami, uczniami i absolwentami.

Zespół Szkół Łączności to szkoła istniejąca od 1946 roku. Prowadzi ona kształcenie zawodowe pod kątem zapotrzebowania na rynku pracy. Takie zawody jak: technik informatyk, technik teleinformatyk, technik elektronik, technik automatyk oraz technik fotografii i multimediów dają możliwość zatrudnienia nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju.

Szkoła współpracuje również z poznańskimi uczelniami: Politechniką Poznańską, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza i szkołami w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemczech.

Od kilku lat w Zespół Szkół Łączności organizowana jest również wymiana młodzieży w ramach programu Erasmus+. Uczniowie osiągający najwyższe wyniki w nauce odbywają dwu- lub czterotygodniowe praktyki zawodowe w firmach w Sevilli i Maladze.
Szkoła posiada również profesjonalne pracownie informatyczne, mikroprocesorowe, elektroniczne, telekomunikacyjne, montażowe, radiowo-telewizyjne.

Zobacz też: Na rynku pracy liczy się doświadczenie - uczniom z Poznania pomogą pracodawcy

Studio RTV znajdujące się w szkole służy do montażu filmów z uroczystości szkolnych oraz realizacji różnego rodzaju filmów konkursowych i dydaktycznych. Studio zamierza w najbliższym czasie przywrócić możliwość nagrywania audycji radiowych zarówno tych słownych jak i pełnej realizacji muzycznej.

Dzięki współpracy z zakładami, np. Kimball Electronics, uruchomiono pracownię łączeniową, w której młodzież doskonali naukę lutowania przewlekanego i montażu SMD. Tworzona jest również super nowoczesna pracownia automatyki i robotyki. Programy informatyczne, z jakimi uczniowie zmierzą się u potencjalnego pracodawcy, prowadzone są przez pracowników firmy Cognifide.
W roku szkolnym 2018/2019 utworzona zostanie klasa dwujęzyczna w zawodzie technik informatyk. Zarówno zajęcia z przedmiotów zawodowych, jak i ogólnokształcących prowadzone będą w języku angielskim.

W skład kadry nauczycielskiej wchodzą inżynierowie Microsoftu, pracownicy Politechniki Poznańskiej, instruktorzy Academii Cisco, którzy zapewniają profesjonalne przygotowanie zawodowe.

Egzamin gimnazjalny w Zespole Szkół Łączności w Poznaniu

Egzamin gimnazjalny 2018 w Zespole Szkół Łączności w Poznani...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski