1000 zł na dziecko? 500 plus to za mało. Posłowie PiS...

  1000 zł na dziecko? 500 plus to za mało. Posłowie PiS obiecują podwyżkę. PSL także ma pomysł na nowe świadczenie

  TK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  1000 zł na dziecko? 500 plus to za mało. Posłowie PiS obiecują podwyżkę. PSL także ma pomysł na nowe świadczenie
  1 tys. złotych na dziecko, zamiast 500 plus? Podwyżkę obiecali posłowie PiS. 500 plus to za mało, ceny rosną, dlatego Program Rodzina 1000 plus budzi coraz większe emocje. Decyzja o nowym programie wsparcia dla rodzin 1000 plus ma zostać podjęta przed wyborami samorządowymi 2018. Nowa forma wsparcia dla rodzin, nad którym pracuje Prawo i Sprawiedliwość ma być korektą dotychczasowego 500 plus.
  1000 zł na dziecko? 500 plus to za mało. Posłowie PiS obiecują podwyżkę. PSL także ma pomysł na nowe świadczenie

  PSL obiecuje 1000 złotych dla rodziców


  W programie Polskiego Stronnictwa Ludowego znalazł się pomysł dodatkowego świadczenia dla rodziców. "M@ma i T@ta" (tak został nazwany postulat) zakłada, że rodzic po urlopie macierzyńskim przez 24 miesiące będzie pracował na pół etatu i dostawał 1000 złotych świadczenia.

  FRAGMENT PROGRAMU PSL:
  Umożliwimy matkom i ojcom łączenie pracy z opieką nad dzieckiem w pierwszych latach życia dziecka. Prawnie zagwarantujemy pracę na pół etatu po urlopie rodzicielskim przez 24 miesiące. Przez ten czas otrzymywać będą dodatkowo 1 tys. zł miesięcznie niezależnie od formy zatrudnienia. - można przeczytać nas tronie PSL


  Co ciekawe, nie wszyscy politycy PSL znają ten postulat w swoim partyjnym programie. Eugeniusz Kłopotek w rozmowie z Marcinem Zaborskim z RMF FM na pytanie o program "M@ma i T@ta" odpowiedział, że .... nie wie o czym dziennikarz mówi, bo pierwszy raz słyszy o takim programie.

  1000 zł na dziecko, czy Rodzina 1000 plus zastąpi 500 plus  W ocenie posła PiS, Janusza Szewczaka, podniesienie kwoty 500 zł do 1000 zł to dobry pomysł.

  - "To bardzo dobry pomysł. Trzeba wspierać polskie rodziny" - powiedział poseł PiS, Janusz Szewczak, zapytany o taką możliwość.

  Minister Elżbieta Rafalska z Ministerstwa Rodziny jednak zaprzecza tym rewelacjom. Co więcej rozpoczęły się drobiazgowe kontrole uprawnionych o poboru 500 zł na dziecko.

  1000 zł na dziecko, czyli program Rodzina 1000 plus to kontynuacja prowadzenia polityki prorodzinnej i społecznej przez Prawo i Sprawiedliwość. Jak podaje "SE", powołując się na rozmowę z posłem partii, Januszem Szewczakiem, jest to bardzo dobry pomysł, będący wsparciem dla polskich rodzin, a także sposobem na kolejną wygraną w wyborach.  Zdaniem jednego z ważnych polityków z kręgów PiS, który anonimowo wypowiedział się dla "SE", dotychczasowy program 500+ to za mało:

  Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to możliwe i całkiem realne.

  Do rewelacji o 1000 plus odniosła się Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Elżbieta Rafalska zaprzecza plotkom o zwiększeniu świadczenia 500 plus. Jak można przeczytać w oświadczeniu minister na stronie resortu:
  W związku z pojawiającymi w mediach informacjami dot. zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuje, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu „Rodzina 500+"

  Ośrodki Pomocy Społecznej w całej Polsce prowadzą drobiazgowe kontrole uprawnionych do wypłaty 500 Plus. Pracownicy socjalni nie ukrywają, że pod lupę biorą przede wszystkim samotne matki, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 złotych. Takie osoby nie tylko mogą liczyć na pieniądze z programu 500 plus, ale też na dodatek z tytułu samotnego rodzicielstwa, zasiłek rodzinny, czy wsparcie np. w opłatach za mieszkanie.

  Z danych Ministerstwa Rodziny i Pracy, które przytacza Rzeczpospolita, wynika, że w 2017 roku wypłacono samotnym matkom 24 mld zł, z czego 48 mln zł to świadczenia, które zostały pobrane nienależnie. Wpływ na to miała także ubiegłoroczna zmiana przepisów, które uzależniają przyznanie świadczenia wychowawczego od tego, czy kobieta stara się o alimenty na dziecko, czy też nie.

  Rodzina 1000 plus, korektą 500 plus?


  Zmiany w dotychczasowym programie wsparcia dla rodzin 500 plus, potwierdza wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych, poseł PiS, Janusz Szewczak: - Mam wielką nadzieję, że w kolejnych latach naszych rządów przy dobrej koniunkturze gospodarczej uda się rozszerzyć 500 plus i wprowadzić większy dodatek, np. 1000 plus.

  Przypomnijmy, że w ostatnim czasie PiS wprowadził również program wsparcia dla uczniów w formie 300 złotych na wyprawkę szkolną.  300 plus: Wniosek online, terminy. Sprawdź, kiedy wypłata świadczenia

  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ, JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  Program Rodzina 500+

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Festiwal Innowacji i technologii GAPR w Gliwicach


  Tragiczny karambol na S1 w Jaworznie


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (195)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oooo

  Olo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Niech to finansuje ojciec rydzyk

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  demografia

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  Demografia musi się polepszyc, bo inaczej państwo prędzej czy później upadnie. Są dwie drogi by temu przeciwdziałać. Rodzenie dzieci przez Polki lub imigranci. Nie ma się co zamykać na którąkolwiek...rozwiń całość

  Demografia musi się polepszyc, bo inaczej państwo prędzej czy później upadnie. Są dwie drogi by temu przeciwdziałać. Rodzenie dzieci przez Polki lub imigranci. Nie ma się co zamykać na którąkolwiek z dróg, więc trzeba działać dwutorowo. Rodzenie jest trudniejsze niż imigracja, to po primo. Do rodzenia nie jest potrzebne tylko zapewnienie stabilności finansowej i względnego bezpieczeństwa na przyszłość dla rodziny, ale także zbiorowy mental, że się tak wyraze. Na zachodzie Europy jest dostatek, a mimo to rdzenni Europejczycy maja tak samo jak Polacy ujemny przyrost naturalny. To jest głębszy problem.
  Imigranci tak, ale na pewno nie tak jak zrobiła to Makrela, czyli "herzlich willkommen". Należy samemu sobie wybierać kogo chcemy, póki się da. Bo prędzej czy później nadejdzie taki czas, że będziemy musieli przyjąć to co nam dadzą inni. Alternatywą jest wymarcie poprzez ujemny przyrost, dyfuzję do innego tworu ponarodowego, lub zwasalizowanie na zasadach kolonialnych, kiedy UE będzie już dawno wspomnieniem. Może być coś na wzór dolnoslązaków polskich, którzy się zniemczyli. Ich geny są w Niemcach. Ale Polacy nie muszą się koniecznie zniemczyc. Mogą po prostu zatracić polskość na rzecz czegos zupelnie innego, kiedy nie będzie już narodów. Kto powiedział, że narody będą trwać wiecznie? Przecież to niedorzeczne. Jest pare kanałów, którymi można sprowadzac imigrantów. Moim zdaniem Ukraińców jest już optymalna ilość i teraz trzeba robić wszystko aby jak najwięcej z nich sie spolonizowało. Polacy ze wschodu do ściągnięcia, Polacy z zachodu także, brak wiz do Stanów? Ręka noga musk na ścianie! Każdy kto do tego doprowadzi zgubi Polskę. Ściągać Polaków, ale nie tylko. Każdych innych wartościowych także. Np. białych farmerów z RPA, którzy są obecnie obiektem rasistowskich ataków ze strony czarnej ludności RPA (patrz link poniżej). Ci farmerzy maja fach w ręku. Przyczynią się do dobrobytu Polski. Wystarczy dac im trochę ziemi.
  1000+ zamiast 500, to moim zdaniem konieczność na kolejne lata, także na pierwsze dziecko. Kiedy współczynnik dzietności będzie na poziomie dużo większym niż 2,1 (co zapewnia zastępowalność pokoleń), wtedy można pomysleć o odchodzeniu od dotowaniu przez państwo dzieci w bezpośredni sposób, ale tylko przy zachowaniu innych preferencji dla rodziny i ogólnie wtedy gdy będziemy w miarę bogaci. Inaczej się nie da. Korwinowcy by chcieli najpier sie wzbogacić ich pomysłami, a dzieci same przyjdą, ale tak się nie da, bo zanim się wzbogacimy, to z demografią będzie już za późno. Już nie mówiąc o tym, że bez demografii lub imigracji nie da się wzbogacić. Teraz nie ma na to zgody. Trzeba dotować ale 2, 3 razy bardziej. Czas ucieka i jeśli minie go zbyt wiele, będzie za pozno na odbudowe Państwa Polskiego. Będziemy zdani na to co przyniesie zawierucha międzynarodowa w przyszlosci. To jest tak na prawde najważniejsze zadanie dla Polski na najbliższe 30/40 lat. Nie ma ważniejszego...

  pch24.pl/rpa---wojna-przeciw-bialym,19752,i.html
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A tak dokładnie to z czyich pieniędzy zamierza PISD korumpować swój wierny CIEMNY LUD? Ktoś wie?

  Zyguś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Podatki zrosły już znacznie, pisdzielce nazywają e "daninami".
  NAJLEPSZE jest zaś to, ze ciemny lud zupełnie sienie orientuje, że
  te łapówki od PISDu to nic innego jak ich własne cieżko...rozwiń całość

  Podatki zrosły już znacznie, pisdzielce nazywają e "daninami".
  NAJLEPSZE jest zaś to, ze ciemny lud zupełnie sienie orientuje, że
  te łapówki od PISDu to nic innego jak ich własne cieżko zarobione pieniądze
  "redystrybuowane" i nazwane w taki sposó. I ciemny lud myśli, ze to z kieszeni pana prezesazwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  abc

  abc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Jeb...a patologia do roboty, a nie wyciągać łapska po pieniądze!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To jakiś żart !

  Ola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  To są jakieś żarty ! Przez takie gówno ludzie przestają pracować „bo im się nie opłaca” , 500 + to karmienie ludzi leniwych kosztem ludzi ciężko pracujących .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  inflacja?

  andrzej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  inflacja ?jak inflacja?No chyba z 500 plus.To z 1tys plus będzie jeszcze większa i wtedy co?? 2 tys plus itd.No to sami widzicie ,że 500 plus to pieniądz bez pokrycia.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Za 10 będzie denominacja złotówki

  INFLACJA+ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Niech dalej wymyślają 1000+, 5000+, 100 000+, a za 10 lat czekać nas będzie denominacja z wymianą pieniędzy.
  Już teraz w sklepach inflacja oscyluje wokół 25-30% z powodu nadmiaru pieniądza na...rozwiń całość

  Niech dalej wymyślają 1000+, 5000+, 100 000+, a za 10 lat czekać nas będzie denominacja z wymianą pieniędzy.
  Już teraz w sklepach inflacja oscyluje wokół 25-30% z powodu nadmiaru pieniądza na rynku. Oczywiście, jak za PRL-u, urzędowa inflacja nie rośnie, bo równolegle tanieją działa samobieżne, czołgi, materiały wybuchowe, wagony kolejowe, lokomotywy itp. artykuły codziennego użytku.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  1

  Edek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Kosztem emerytów

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak powinno być

  Xyz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  A powinno być tak. Po 400 a dla wszystkich bez wyjątku i nie dla rodziców a prosto na konta dzieci i tam by leżały do 18 roku życia. Taki start w dorosłość na studia, na mieszkanie, na założenie...rozwiń całość

  A powinno być tak. Po 400 a dla wszystkich bez wyjątku i nie dla rodziców a prosto na konta dzieci i tam by leżały do 18 roku życia. Taki start w dorosłość na studia, na mieszkanie, na założenie rodziny. Niech samo zdecyduje na co przeznaczy. Bo to wtedy dziecku potrzeba najwięcej. A nie tak jak jest teraz do rąk mamusiom tatusiom i heja do baru, do kosmetyczek do fryzjerów po galeriach, na wakacje, piwka ,papieroski, grile, imprezy, samochody. Czasem coś tam dziecku się dostanie ale ile z tego nie wiadomo. Zwalniają się cudują zmieniają umowy pracują na czarno, wogóle nie pracują, no do czego to podobne że by rodzice nie pracowali dla zasiłku dziecięcego. Chociaż nie wszędzie tak jest bo wiele rodzin zapewne wydaje to na dzieci lub im odkłada. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po co to na co to

  Ala (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Zamiast dać wszystkim dzieciom po równo na ile nas stać i zamknąć temat to tylko drażnią naród. Papierów urzędników lokali komputerów,decyzje, zwroty, komornicy ile to pieniędzy które mogły by iść...rozwiń całość

  Zamiast dać wszystkim dzieciom po równo na ile nas stać i zamknąć temat to tylko drażnią naród. Papierów urzędników lokali komputerów,decyzje, zwroty, komornicy ile to pieniędzy które mogły by iść faktycznie dla dzieci.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo