MKTG SR - pasek na kartach artykułów

11 listopada w Poznaniu. Uwaga na zmiany w ruchu! Nie wszędzie można wjechać i zaparkować

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
W piątek 11 listopada lepiej zostawić samochód w domu - będzie sporo zmian w organizacji ruchu w Poznaniu.
W piątek 11 listopada lepiej zostawić samochód w domu - będzie sporo zmian w organizacji ruchu w Poznaniu. Robert Wozniak
W piątek, 11 listopada zapomnijcie o jeżdżeniu w rejonie centrum Poznania „na pamięć". Obchody Narodowego Dnia Niepodległości spowodują konieczność czasowych zmian w organizacji ruchu.

Oto imprezy, które spowodują wprowadzenie zmian w organizacji ruchu:

 • Dni Świętomarcińskie 2022
  Imprezy zaplanowane w rejonie pl. Kolegiackiego, Wolnego Dziedzińca Urzędu Miasta i Parku Chopina spowodują wprowadzenie zakazu wjazdu oraz zakazu parkowania na placu Kolegiackim (z wyjątkiem pojazdów obsługi) - od czwartku 10 listopada od godz. 20.00 do piątku 11 listopada do godz. 20.00. Całkowity zakaz zatrzymywania się i postoju obowiązywać będzie na stanowiącej drogę dojazdową dla służb ratowniczych ul. Wodnej. Dojazd do parkingu przy ul. Za Bramką będzie możliwy ul. Wszystkich Świętych od strony ul. Garbary i od pl. Bernardyńskiego. Ul. Wodna między ul. Klasztorną i Ślusarską będzie w tym czasie dwukierunkowa. Drogi dojścia i rozchodzenia się uczestników zaplanowano od strony ul. Ślusarskiej, Koziej, Za Bramką, Gołębiej, Wrocławskiej i Lewandowskiej.

 • Stary dobry Św. Marcin 2022
  Odcinek ul. Św. Marcin od al. Niepodległości do Al. Marcinkowskiego jest niedostępny dla ruchu ogólnego pojazdów i parkowania. W szczególności 11 listopada zamknięte będą i nadzorowane przez Straż Miejską: ul. Garncarska przy ul. Taczaka, pl. Wolności przy ul. 3 Maja oraz Al. Marcinkowskiego przy ul. Piekary. Komunikacja tramwajowa dojeżdża do przystanku przy pl. Cyryla Ratajskiego od strony pl. Wielkopolskiego i ronda Śródka, a do przystanku na Al. Marcinkowskiego od strony ul. Królowej Jadwigi i od mostu Rocha.

 • Bieg Niepodległości RunPoland
  Bieg rozpocznie się w piątek o godz. 11.11 na ul. Grunwaldzkiej przed ul. Śniadeckich, a jego trasa liczy 10 km i poprowadzi ulicami: Grunwaldzką (jezdnia północna), skrzyżowanie ul. Cmentarna/Wieruszowska (nawrotka), ul. Grunwaldzka (jezdnia południowa), meta przy MTP. Trzeba tam liczyć się z zamknięciem ulic: ruch pojazdów zostanie wstrzymany i będzie wznawiany stopniowo po przebiegnięciu ostatnich zawodników. Utrudnień w ruchu w rejonie trasy biegu można spodziewać się w godzinach od 10:00 do 14:00. W tym czasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na trasie biegu, a ruch tramwajowy i autobusowy zostanie podporządkowany czasowej organizacji ruchu. Przejazd poprzeczny przez trasę biegu udostępniany będzie w miarę możliwości przez śluzy na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z ul.: Szylinga/Matejki, Wojskową, rondem Jana Nowaka Jeziorańskiego, Grochowską, Bułgarską/Jugosłowiańską, rondem Skubiszewskiego, Cmentarną/Wieruszowską. Nie będzie możliwości wjazdu na ul. Grunwaldzką z innych wylotów poprzecznych na trasie biegu.

  Przygotowania do biegu spowodują zamknięcie odcinka ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga od czwartku 10 listopada od godz. 23.00 do piątku 11 listopada do godz. 14.00. Nie będzie możliwości parkowania tam od godz. 18.00 w czwartek 10 listopada do czasu zakończenia biegu i przywrócenia stałej organizacji ruchu.

 • Poznański Marsz Niepodległości
  Start marszu zaplanowano na godz. 13.00 przy bramie HCP na ul. 28 Czerwca 1956 r. Trasa marszu prowadzi ul. 28 Czerwca 1956 r. w kierunku rynku Wildeckiego (godz. 14.00), ul. Wierzbięcice do Pomnika Powstańców Wielkopolskich (godz. 15.00), ul. Matyi (godz. 15.30), mostem Dworcowym pod MTP (godz. 16.00), ul. Roosevelta, rondo Kaponiera, pl. Mickiewicza (zakończenie).

 • Inne zgromadzenia mogące powodować lokalne utrudnienia w ruchu zaplanowano także w godz. od 12.00 do 14.00 w rejonie ul. Kartuskiej, Strzeszyńskiej i Szarych Szeregów oraz w godz. od 12.00 do 13.00 w rejonie kościoła św. Marcina, pl. Wiosny Ludów (procesja wokół placu) i na odcinkach ulic sąsiadujących.

Jeśli będzie taka potrzeba, policja może wprowadzać inne, niezapowiedziane zmiany w organizacji ruchu.

Zobacz też: Poznań nie zrezygnował z tramwaju na Ratajczaka. Rozpoczęły się pierwsze prace. Zobacz zdjęcia

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Eksperci z serwisu Yanosik stworzyli specjalny raport najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce. To tu dochodziło do największej liczby wypadków w 2021 roku. Statystyki są zatrważające. W ubiegłym roku w wyniku wypadków drogowych w obszarze niezabudowanym zginęły 1 373 osoby, z kolei w zabudowanym 872 osoby. - Okazuje się, że najczęściej do wypadków dochodzi na prostych odcinkach dróg i to właśnie w takich wypadkach ginie najwięcej osób. Jeśli chodzi o rodzaj drogi, to najniebezpieczniejsze okazują się być dwukierunkowe jednojezdniowe – komentują specjaliści z Yanosika. Sprawdź w galerii 8 najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce. To tu dochodzi do największej liczby wypadków --->

8 najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce. Tu jest najwięc...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski