Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

11 osób w Wielkopolsce zmarło po szczepieniach przeciwko COVID-19. Od początku czerwca odnotowano 3 zgony w regionie

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Odnotowano kolejne zgony po szczepionce w Wielkopolsce.
Odnotowano kolejne zgony po szczepionce w Wielkopolsce. Archiwum
W raporcie niepożądanych odczynów po szczepieniach Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zgonie trzech kolejnych osób z Wielkopolski, które wcześniej przyjęły szczepionkę przeciw COVID-19. Łącznie w Wielkopolsce po szczepieniu zmarło już 11 osób.

Kolejne zgony po szczepionkach przeciw COVID-19 w Wielkopolsce

Dziewiąty zgon w regionie został odnotowany 2 czerwca w Poznaniu. dotyczył on mężczyzny, który wcześniej został zaszczepiony przeciw koronawirusowi.

Z kolei 7 czerwca odnotowano kolejne dwa śmiertelne przypadki wynikające z niepożądanych odczynów poszczepiennych. Tego dnia zmarły dwie kobiety - jedna z powiatu ostrowskiego, druga z powiatu kępińskiego. To dziesiąty i jedenasty przypadek zgonu po podaniu szczepionki w Wielkopolsce.

Przy żadnym z powyższych przypadków ministerstwo zdrowia nie podało szczegółowych informacji.

Śmierć po szczepionce w Wielkopolsce

Pierwszy przypadek zgonu po szczepieniu w Wielkopolsce odnotowano 19 lutego w Pile. Zmarła zaszczepiona na koronawirusa 88-latka. Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że kobieta miała wiele chorób towarzyszących.

Drugi przypadek zgonu w Wielkopolsce odnotowano u 49-letniej kobiety z Poznania, która trafiła 7 marca do szpitala wojewódzkiego w Poznaniu z bólem głowy oraz pogorszeniem stanu świadomości. Badanie tomografem komputerowym wykazało „zakrzepicę zatok żylnych mózgowia z towarzyszącymi udarami żylnymi”. 8 marca pacjentka została przekazana do Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego na Oddział Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu. Tam kobiecie wykonano badanie angiograficzne tętnic mózgowych, które wykazało brak przepływu przez naczynia mózgowe. 9 marca o godzinie 0.15 stwierdzono zgon pacjentki. Zmarła cierpiała na chorobę współistniejącą.

Trzeci zgon został wpisany do ogólnopolskiego rejestru NOP-ów 24 marca. Jak wynika z informacji udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia, zgon dotyczył mężczyzny z Poznania.

Następnie pojawiła się informacja o czwartym zgonie, który dotyczył kobiety w powiecie wągrowieckim. Wiadomo jedynie, że do śmierci doszło 23 kwietnia.

Piąty przypadek śmiertelny dotyczył mężczyzny z powiatu pilskiego. Odnotowano go 28 kwietnia.

Szósty zgon po szczepieniu odnotowano w powiecie ostrowskim. 22 maja zmarł mężczyzna, który wcześniej przyjął szczepionkę przeciw COVID-19.

Po opublikowaniu przez firmę Pfizer specyfiki szczepionki przeciwko Sars-CoV-2, pojawiło się wiele niejasności i fake newsów odnośnie tego, kto może, a kto nie może być poddany szczepieniom. Skonsultowaliśmy ten temat z prof. Joanną Zajkowską z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB w Białymstoku i opracowaliśmy wykaz niektórych grup osób (np. kobiety w ciąży, dzieci) oraz wykaz najczęstszych chorób, których występowanie budzi wątpliwości czytelników odnośnie możliwości zaszczepienia.Na kolejnych slajdach odpowiadamy na pytania, czy np. osoby chorujące na nowotwory, cukrzycę, alergie, choroby serca, nadciśnienie tętnicze lub po przebytych udarach lub zawałach mogą być poddane szczepieniom czy nie. Rozwiewamy też wątpliwości odnośnie szczepień kobiet w ciąży, matek karmiących czy też dzieci.Kto nie powinien się szczepić, a kto może to zrobić? Aby przejść do poszczególnych grup pacjentów przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Kto nie powinien szczepić się przeciw koronawirusowi? Te oso...

Siódmy zgon po szczepieniu w Wielkopolsce to mężczyzna z powiatu konińskiego. NOP zgłoszono 26 maja. Pacjent był hospitalizowany.

Ósmą osobą, która zmarła po przyjęciu szczepienia, jest mężczyzna z powiatu leszczyńskiego. NOP zgłoszono 28 maja, a przypadek ten odnotowano w raporcie „nagły zgon 48h po szczepieniu, chory obciążony wywiadem”.

W raporcie NOP-ów nie pojawiają się jednak wszystkie osoby, których śmierć mogła mieć związek z przyjęciem szczepienia. Głośna była sprawa 36-letniej nauczycielki z Leszna, która zmarła 1 marca, tydzień po przyjęciu preparatu AstraZeneca. Ten zgon nie widnieje w ogólnopolskim rejestrze NOP-ów, ponieważ prokuratura poinformowała, że kobieta zmarła „z przyczyn naturalnych”, a śledczy nie wiązali śmierci ze szczepieniem. Młoda nauczycielka nie cierpiała na żadne choroby przewlekłe.

Skutki uboczne szczepionek na COVID-19:

Już niebawem w Polsce zaszczepić się na koronawirusa będą mogły osoby powyżej 80. roku życia. Po nich kolejno ruszą szczepienia populacyjne, które będą odbywać się zgodnie z poszczególnymi etapami Narodowego Programu Szczepień. Obecnie wciąż szczepieni są jedynie medycy i pracownicy placówek medycznych. We wtorek, 19 stycznia licznik już zaszczepionych osób osiągnął około pół miliona. Niestety, w przypadku 164 osób pojawiły się niepożądane odczyny poszczepienne, czyli tzw. NOP. Sprawdź w galerii, jakie działania niepożądane i skutki uboczne mogą wywoływać szczepionki na koronawirusa i jak często pojawiały się one podczas testowania szczepionek Pfizera i Moderny.Zobacz możliwe skutki uboczne szczepionek ---->

Takie są możliwe skutki uboczne i działania niepożądane szcz...

Sprawdź też:

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski