Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

12 listopada. Co się wydarzyło? Przez trzy dni poznaniacy zjedli 80 ton rogali świętomarcińskich [Z ARCHIWUM "GŁOSU"]

MIKO
12 listopada 1987 r. "Głos" informował, że przez trzy dni, z okazji imienin Marcina, poznaniacy zjedli 80 ton marcińskich rogali.
12 listopada 1987 r. "Głos" informował, że przez trzy dni, z okazji imienin Marcina, poznaniacy zjedli 80 ton marcińskich rogali. Grzegorz Dembiński
Z archiwum "Głosu": 12 listopada 1987 r. "Głos" informował, że przez trzy dni, z okazji imienin Marcina, poznaniacy zjedli 80 ton marcińskich rogali. Zobaczcie, co jeszcze ciekawego wydarzyło się 12 listopada przed laty – oto nasze kalendarium na dziś.

1964 rok
W Poznaniu sprzedano 20 ton marcińskich rogali, o 5 ton więcej niż w roku ubiegłym. Rogale sprzedawano w "Delikatesach" oraz w specjalnych punktach ulicznych. Popyt na rogale przekracza sześciokrotnie możliwości produkcyjne sześciu uspołecznionych spółdzielni w Poznaniu.

1965 rok
W Poznaniu z dniem 14 bm. zniesiona zostanie sprzedaż mleka w niedzielę i święta. Rekompensatą ma być dobre zaopatrzenie w mleko w soboty po południu.

1966 rok
Rozpoczyna się współzawodnictwo o tytuł wzorowego dozorcy w budynkach prywatnych, których mamy w Poznaniu najwięcej. Zdobycie tytułu upoważni do podwyższenia o 10 procent wynagrodzenia lub otrzymania wyróżnień honorowych bądź nagród rzeczowych.

1984 rok
Polscy brydżyści wygrali olimpiadę w Seattle: w drużynie byli też poznaniacy - Piotr Tuszyński i Jacek Romański.

1987 rok
Przez trzy dni, z okazji imienin Marcina, poznaniacy zjedli 80 ton marcińskich rogali.

1990 rok
Policja otrzymała sztandar – wiceminister spraw wewnętrznych Jan Widacki powiedział, że „ta policja to już wasza policja”. Uroczystość odbyła się sobotę na Starym Rynku w Poznaniu.

1991 rok
Trwa X Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. Kłopoty ze skrzypcami miał włoski skrzypek Roberto Cani. Poprosił konkursowego lutnika Stefan Niewczyka, aby naprawił tzw. duszę instrumentu, nie dotykając go.

1993 rok
W Rogalinie, w środę, 10 listopada, w 48. rocznicę śmierci Rogera Raczyńskiego, urna z jego prochami spoczęła w rodowym mauzoleum.

2007 rok
Pomnik trzech genialnych poznańskich matematyków, którzy złamali kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma został odsłonięty przed CK Zamek. Na monumencie wśród ciągów liczb widać nazwiska: Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski