130 nauczycieli spotkało się w Poznaniu, by porozmawiać o...

  130 nauczycieli spotkało się w Poznaniu, by porozmawiać o metodach nauczania. Poznańskie Cogito jest jedyną szkołą freinetowską w Polsce

  Magdalena Baranowska-Szczepańska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  130 nauczycieli spotkało się w Poznaniu, by porozmawiać o metodach nauczania. Poznańskie Cogito jest jedyną szkołą freinetowską w Polsce
  1/8
  przejdź do galerii
  W Poznaniu rozpoczęła się właśnie dyskusja o tym, jak najlepiej uczyć. Na XV Ogólnopolską Konferencję Freinetowską „W drodze do uczniowskiej szkoły” przyjechało ponad 130 nauczycieli.

  Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki C. Freineta we współpracy z UAM i Fundacją Familijny Poznań. Autorką programu jest Marzena Kędra, dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej Cogito, która jest jedyną szkołą freinetowską w Polsce.

  – Kluczowym zagadnieniem w pedagogice Freineta jest swobodna twórczość uczniów, czego wyrazem są różne formy ekspresji artystycznej i praktycznej dzieci. Freinet uważał, że za pomocą takich narzędzi jak mowa, rysunek, pisanie i czytanie przygotowuje się dzieci do pracy umysłowej – wyjaśnia M. Kędra.

  Przez trzy dni odbywać się więc będą wykłady i warsztaty, które przybliżą nauczycielom tę metodę.

  Wykład inauguracyjny pod tytułem "Technologia w szkole – obrazki z przeszłości. Cienie przyszłości" wygłosił
  prof. dr hab. Stanisław Dylak.

  Wykorzystanie katalogów biur podróży jako inspiracji do omawiania zagadnień dotyczących manipulacji obrazem i słowem, Zobacz to, czego nie widać – czyli aktywnie na matematyce, Jak umysł dziecka konstruuje emocje? - to tylko kilka spośród wielu zagadnień, które omawiać będą pedagodzy.

  Poznańskie Cogito jest jedyną szkołą freinetowską w Polsce. W Polsce istnieją jedynie klasy freinetowskie skupione wokół 18 grup regionalnych.

  Patronat medialny nad konferencją sprawuje "Głos Wielkopolski".  POLECAMY:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo