Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

15 października. Co się wydarzyło? Tłumy czekały na historyczny przejazd trzynastki [Z ARCHIWUM "GŁOSU"]

MIKO
15 października 1972 r. "Głos" relacjonował, jak pół Poznania czekało na wczorajsze wydarzenie komunikacyjne – tuż przed południem jadąca w stronę miasta "13-tka", skręciła w ulicę Świerczewskiego (dziś to Bukowska). Po raz pierwszy od dawna można było wrócić bez przesiadki do domu, po nowym rozjeździe na Kaponierze.
15 października 1972 r. "Głos" relacjonował, jak pół Poznania czekało na wczorajsze wydarzenie komunikacyjne – tuż przed południem jadąca w stronę miasta "13-tka", skręciła w ulicę Świerczewskiego (dziś to Bukowska). Po raz pierwszy od dawna można było wrócić bez przesiadki do domu, po nowym rozjeździe na Kaponierze. Archiwum/Maciej Mosur
Z archiwum "Głosu": 15 października 1972 r. "Głos" relacjonował, jak pół Poznania czekało na wczorajsze wydarzenie komunikacyjne – tuż przed południem jadąca w stronę miasta "13", skręciła w ulicę Świerczewskiego (dziś to Bukowska). Po raz pierwszy od dawna można było wrócić bez przesiadki do domu, po nowym rozjeździe na Kaponierze. Zobaczcie, co ciekawego wydarzyło się 15 października przed laty – oto nasze kalendarium na dziś.

1963 rok
"Głos" proponuje, aby rejestracja chorych odbywała się przynajmniej częściowo przez telefon. Ta innowacja pomogłaby skrócić kolejki do lekarzy i oszczędzić czas pacjentom.

1965 rok
Bar kawowy hotelu Bazar cieszy się taką popularnością, że godziny jego otwarcia przedłużono aż do 21. Zainstalowano nawet wentylator.

1969 rok
Przy ulicy Dzierżyńskiego otwarto w nowo wybudowanym budynku Instytut Ortopedii i Rehabilitacji.

1972 rok
Pół Poznania czekało na wczorajsze wydarzenie komunikacyjne – tuż przed południem jadąca w stronę miasta "13", skręciła w ulicę Świerczewskiego (dziś to Bukowska). Po raz pierwszy od dawna można było wrócić bez przesiadki do domu, po nowym rozjeździe na Kaponierze.

1980 rok
Zgodnie ze zgłoszonym postulatem, zaniechano w Poznańskiem sprzedaży na talony telewizorów "Jowisz". Równocześnie jednak coraz częściej słyszy się zdanie, że należałoby wrócić do zapisów na niektóre artykuły przemysłowe.

1993 rok
Słodki serial trwa – to tytuł informacji o tym, że Rada Pracownicza "Goplany" odrzuciła ofertę firmy "Nestle".

1999 rok
W Poznaniu ma stanąć hotel sieci Sheraton. Od kilku dni prowadzone są rozmowy w tej sprawie z mieszkańcami budynków przylegających do kina Bałtyk, które miałoby być wyburzone.

2001 rok
Poznański Polmos przestał istnieć, ale narodziła się firma Wyborowa – spółka kupiona przez francuski koncern Pernod Ricard, który zmienił nazwę poznańskiej firmy z powodu produkowanej w nim wódki – najlepszego polskiego towaru eksportowego.

2007 rok
Witamy w dzienniku "Polska Głos Wielkopolski" – takim tytułem na drugiej stronie odmieniony "Głos" powitał czytelników. Nad tradycyjną winietą pojawił się dodatkowy element "Polska The Times". "Głos" tego dnia stał się częścią ogólnopolskiego projektu Grupy Wydawniczej Polskapresse, ale zachował samodzielność.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski