16. zwycięstwo piłkarek Medyka Konin

MAC, LUMAR
Katarzyna Daleszczyk
Piłkarki Medyka Konin nie zwalniają w drodze po czwarty z rzędu tytuł mistrzyń Polski. W sobotę w 16. kolejce rozgrywek ekstraligi podopieczne trenera Romana Jaszczaka pokonały na wyjeździe trzecią w tabeli drużynę Czarnych Sosnowiec 5:1, odnosząc tym samym 16. zwycięstwo w sezonie. Obrończynie tytułu z kompletem punktów są oczywiście liderem rozgrywek.

Bramki dla mistrzyń Polski strzeliły Katarzyna Daleszczyk (11), Aleksandra Sikora (53), Anna Gawrońska (60. karny), Liliana Kostowa (68) oraz Maria Ficzay (75). Bramkę dla Czarnych (na 1:1) zdobyła Petra Zdechovanova (17)

Sosnowiczanki na pierwszego gola Katarzyny Daleszczyk zdołały odpowiedzieć po sześciu minutach i do przerwy był remis. Po zmianie stron wyższość mistrzyń Polski nie podlegała już dyskusji, a dominacja koninianek rosła z każdą minutą