Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

18 lutego. Co się wydarzyło? Rozpoczęła się budowa nowoczesnego hotelu [Z ARCHIWUM "GŁOSU"]

MIKO
Archiwum
Archiwum Archiwum
Z archiwum "Głosu": Zobaczcie, co ciekawego wydarzyło się 18 lutego przed laty – oto nasze kalendarium na dziś.

1945 rok
"Piła szturmem wzięta" – informował "Głos" na drugiej stronie dodając, że "w Poznaniu w dalszym ciągu [trwają] walki celem zniszczenia okrążonego garnizonu niemieckiego".

1977 rok
Powstała Orkiestra Rozrywkowa Polskiego Radia i Telewizji w Poznaniu. To 22-osobowy zespół instrumentalistów wraz 5-osobową grupą wokalną. Jego animatorami są m.in. Zbigniew Górny i Aleksander Maliszewski.

1978 rok
W Pile przy placu Zwycięstwa rozpoczęła się budowa nowoczesnego hotelu. Inwestorem byłą Spółdzielnia Turystyczna Gromada. W kompleksie hotelowym planowano: restaurację, kawiarnię i inne obiekty gastronomiczne.

1981 rok
19 hektarów między ulicami Roknicką, Majakowskiego i Franowo przeznaczonych zostało na budowę kompleksu obiektów służby zdrowia. Inwestycja będzie przebiegać etapami. Najpierw, prawdopodobnie w 1987 roku oddany zostanie szpital na 650 łóżek wraz z wielofunkcyjną przychodnią. W następnej kolejności przewiduje się budowę hotelu dla pielęgniarek i studium medycznego.

1982 rok
W ubiegłym tygodniu oddano do użytku nowy, dwupasmowy odcinek ulicy Grochowskiej (od Pogodnej do Reymonta). Ustalono, że ulica Arciszewskiego jest główną, a Hetmańska podporządkowaną. Dotyczy to także skręcającego tramwaju.

1995 rok
W nocy z czwartku na piątek zmarł profesor Wiktor Dega, światowej sławy ortopeda, wielki człowiek. Żył 98 lat.

1997 rok
UOP listy czyta? Podczas rewizji w mieszkaniu etatowego pracownika poznańskiego Urzędu Ochrony Państwa znaleziono bogatą korespondencję kierowaną do znanych polityków. Rozpętała się burza.

2003 rok
Nagrodę Pracy Organicznej "Głosu Wielkopolskiego" odebrał o. Jan Góra – pierwszy duchowny uhonorowany tym redakcyjnym wyróżnieniem.

Grupa uczniów z VI LO w Poznaniu uczestniczyła w 56-godzinnej lekcji języka polskiego. Rekord zgłoszono do "Księgi Guinnessa".

2007 rok
Dr Wanda Błeńska, lekarka przez wiele lat pracująca wśród trędowatych w Afryce, otrzymała przyznaną po raz pierwszy przez marszałka województwa Marka Woźniaka Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego.
CO JESZCZE CIEKAWEGO WYDARZYŁO SIĘ PRZED LATY? SPRAWDŹ!

POLECAMY:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski