Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

2 maja. Co się wydarzyło? Po dramatycznym spotkaniu Lech przegrał w ostatniej minucie [Z ARCHIWUM "GŁOSU"]

MIKO
archiwum
Z archiwum "Głosu": Zobaczcie, co ciekawego wydarzyło się 2 maja przed laty – oto nasze kalendarium na dziś.

1957 rok
700 poznańskich widzów asystowało wczoraj za pośrednictwem swoich odbiorników w uroczystości otwarcia poznańskiego ośrodka telewizji. Program trwał 3,5 godziny. Wystąpił między innymi balet Conrada Drzewieckiego. Trochę szkoda, że dźwięk rozmijał się z obrazem...

1963 rok
W przeddzień 1 maja z Kopalni Węgla Brunatnego "Adamów" wyjechała pierwsza tona węgla. Złoże obliczane jest na 120 milionów ton.

1974 rok
Po dramatycznym spotkaniu Lech przegrał w ostatniej minucie z liderem tabeli Ruchem Chorzów. Poznańscy kibice już śpiewali 100 lat, gdy w 90. minucie Bula strzelił nam bramkę.

Wczoraj około 3 nad ranem w Środzie Wielkopolskiej na stacji kolejowej wykoleiło się siedem wagonów pociągu, który wiózł 400 dzieci na wycieczkę. Rannych zostało 36 osób, stan dwóch jest poważny. Oni zostali odwiezieni do szpitali w Poznaniu. Nazajutrz pacjenci średzkiego szpitala opuścili lecznicę. Zostało tylko dwoje, w tym dziewczynka chora na... odrę.

1991 rok
Jerzy Pawlak, dyrektor Wielkopolskich Fabryk Mebli i Wyposażenia Wnętrz w Swarzędzu ujawnił, że fabryka przygotowuje meble i wyposażenie apartamentów, w których nocować będzie w Koszalinie i Olsztynie papież Jan Paweł II.

1995 rok
Jak tu się urodził, to niech sobie stoi. Tu jest jego miejsce, skoro go z Poznania wyrzucili. Jaki z niego komunista skoro zginął 12 lat przed rewolucją? – mówili w dniu odsłonięcia pomnika Marcina Kasprzaka mieszkańcu wsi Czołowo. Pomnik ten wcześniej stał w poznańskim parku Wilsona.

1997 rok
Do Poznania dotarł pierwszy niskopodłogowy tramwaj marki Tatra. Na początek – do testów. Jak się później okazało były to dobre złego początki.

2005 rok
Policja musiała interweniować podczas wiecu pierwszomajowego na placu Bernardyńskim w Poznaniu. Doszło tam do przepychanek pomiędzy działaczami lewicy a młodymi antykomunistami.

2006 rok
W Indiach, w wieku 88 lat zmarł werbista, ojciec Marian Żelazek, który przez ponad 50 lat opiekował się trędowatymi. Zakonnik był Honorowym Obywatelem Miasta Poznania.

POLECAMY:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski