Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

22. Festiwal Sztuki Naszych Dzieci powrócił. Do CK Zamek w Poznaniu zawitało słońce! Występy dzieci z niepełnosprawnościami [ZDJĘCIA]

Sylwia Rycharska
Sylwia Rycharska
22. Festiwal Sztuki Naszych Dzieci za nami.Zobacz występy dzieci z niepełnosprawnościami --->>>
22. Festiwal Sztuki Naszych Dzieci za nami.Zobacz występy dzieci z niepełnosprawnościami --->>>Robert Woźniak
Tańce, śpiewy i przede wszystkim uśmiechy zagościły w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. W środę, 11 maja w Sali Wielkiej odbył się 22. Festiwal Sztuki Naszych Dzieci. Dzieci z niepełnosprawnościami podzieliły się swoimi talentami, występując przed szeroką publicznością składającą się z innych dzieci ze szkół i przedszkoli z Poznania i okolic.

Kiedy złote słońce
Opromienia nas
My na Ziemi tutaj mamy
Fantastyczny czas

- 22. zwrotką Piosenki festiwalowej rozpoczęto 22. Festiwal Sztuki Naszych Dzieci. Już tradycyjnie przygotował go Zespół Szkół Specjalnych nr 105 im. Juliana Tuwima w Poznaniu oraz Stowarzyszenie "Trwanie". Tegoroczna edycja zgromadziła blisko 200 uczestników, którzy wystąpili w 17 różnych zespołach.

Zobacz zdjęcia z festiwalu:

Przede wszystkim ogromny entuzjazm wyróżniał ją na tle wcześniejszych. Bierze się on po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, jak podkreśliła Katarzyna Przybył, dyrektor ZSS 105.

- W tym roku mamy 17 zespołów - zawsze było ich 14-15. Mieliśmy także kilka zgłoszeń więcej, ale musieliśmy niestety odmówić, bo zespoły za późno się zgłosiły - mówi dyrektor Przybył. - Cieszymy się, że są z nami przedszkolaki, dzieci i młodzież, jak również i dorośli ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Sokoły" - dodała.

Przy przeprowadzeniu festiwalu pomogła także duża grupa wolontariuszy z III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kantego w Poznaniu. Młodzież w pomarańczowych koszulkach była gotowa nieść pomoc małym i dużym uczestnikom kolorowego wydarzenia.

Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Prezydent Miasta Poznania oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. Dla każdego z uczestników przygotowano specjalne nagrody.

Sprawdź też:

Trudno uwierzyć, co na klasówkach potrafią pisać (i nie tylko!) polscy uczniowie. Oglądając te sprawdziany, uśmiejecie się do łez, zwłaszcza że poczucia humoru często nie brakuje też nauczycielom. Oto hity ze szkolnych klasówek!Kliknij tutaj i przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]

Noc Sobótkowa, zwana również Sobótką, Nocą Kupały czy Kupalnocką była jednym z najważniejszych świąt słowiańskich, obchodzonym w czasie przesilenia letniego, w okolicach 21-22 czerwca. Była też ściśle związana z żywiołami wody i ognia.Część obrzędów związanych z tradycją Nocy Kupały przetrwała do dzisiejszych czasów i chociaż święto to nie ma już takiego znaczenia, jakim darzyli je pradawni Słowianie, jest to świetny powód do dobrej zabawy i wspólnie spędzonego czasu.Zobacz kolejne zdjęcia --->

Noc Kupały 2021: Wczoraj mimo złej pogody odbyła się Noc Sob...

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski