27 lipca. Co się wydarzyło? W Poznaniu ruszyła budowa wytwórni pepsi-coli [Z ARCHIWUM "GŁOSU"]

Z archiwum "Głosu": 27 lipca 1973 r. ruszyły prace na budowie wytwórni pepsi-coli, którą wznoszono na terenie osiedla Warszawskiego. Wytwórnia miała rocznie napełniać 48 milionów butelek. Zobaczcie, co jeszcze ciekawego wydarzyło się 27 lipca przed laty – oto nasze kalendarium na dziś.

1957 rok
Aż 23 osoby zatrzymała milicja po wielkiej awanturze w "Wielkopolance". Wszyscy stawiali czynny opór i znieważali funkcjonariuszy.

1972 rok
Wczoraj Lech rozegrał pierwszy mecz z I lidze z Legią Warszawa. 40 tysięcy kibiców poznańskich oklaskiwało zwycięstwo swojej drużyny nad jednym z najlepszych zespołów w kraju. Jedyna bramkę w 72. minucie spotkania strzelił Jakóbczak.

1973 rok
Ruszyły prace na budowie wytwórni Pepsi-Coli, którą wznoszono na terenie osiedla Warszawskiego. Wytwórnia miała rocznie napełniać 48 milionów butelek. Jednocześnie zrezygnowano z planowanej w Poznaniu produkcji Coca-Coli.

Sprawdź też:

1999 rok
W Poznaniu zamknięto nową nitkę mostu Lecha po to, żeby... minister transportu mógł ją otworzyć.

2006 rok
Oddano do użytku 103-kilometrowy odcinek autostrady A2, najdłuższy z dotychczas jednorazowo zbudowanych w Polsce. Połączył on Konin ze Strykowem koło Łodzi. Koszt budowy trwającej 22 miesiące wyniósł 402 miliony euro.

2009 rok
Piłkarze Lecha Poznań zdobyli w Lubinie Superpuchar Polski, wygrywając z Wisłą Kraków po rzutach karnych. Po 90 minutach gry był remis 1:1.

CO JESZCZE CIEKAWEGO WYDARZYŁO SIĘ PRZED LATY? SPRAWDŹ!