39-latka handlowała podrabiana odzieżą [FOTO, FILM]

  39-latka handlowała podrabiana odzieżą [FOTO, FILM]

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  39-latka handlowała podrabiana odzieżą [FOTO, FILM]
  1/5
  przejdź do galerii

  ©KMP Kalisz

  Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali 39-latkę, która na jednym z targowisk handlowała podrabiana odzieżą. Wartość zarekwirowanego towaru to prawie ćwierć miliona złotych.
  Kaliscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm, w celu wyeliminowania z rynku nieuczciwych handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary.

  18 marca funkcjonariusze skontrolowali punkt handlowy zlokalizowany na terenie jednego z kaliskich targowisk. Z ich ustaleń wynikało, że właścicielka stoiska sprzedaje podrobione produkty znanych światowych marek. Kryminalnym towarzyszył przedstawiciel pokrzywdzonych producentów. Potwierdził, że sprzedawane na stoisku wyroby, bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowymi.

  - Podczas przeszukania punktu handlowego policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk odzieży, galanterię damską, obuwie, okulary, a także perfumy. Wszystkie towary okazały się być podróbkami. Artykuły te były oferowane do sprzedaży za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość zabezpieczonych przedmiotów wstępnie oszacowano na kwotę 250 tys. złotych - informuje sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka KMP w Kaliszu.

  Jeszcze tego samego dnia 39-letnia właścicielka stoiska usłyszała zarzut w tej sprawie. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej, za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi jej kara 5 lat pozbawienia wolności.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Zdjęcia

  Kryminalna Wielkopolska

  Polecamy

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce