45 minut to za mało, żeby wygrać mecz

Mariusz Kurzajczyk
Sławomir Wojciechowski
To był mecz z gatunku tych „za sześć punktów”, bowiem KKS tracił do rywali cztery oczka i w razie wygranej miał szansę niemal odrobić tę stratę. Niestety, przeciwnicy byli lepsi i skuteczniejsi i zwyciężyli, podobnie zresztą, jak w pierwszym spotkaniu tych drużyn w Kaliszu.

Gospodarze od początku mieli przewagę, którą udokumentowali w 26 minucie. Po prostopadłym podaniu z rzutu wolnego, bitego ponad 30 metrów od bramki kaliszan, najszybciej do piłki dopadł Patryk Kiełpiński. Świecki obrońca zachował się jak rasowy napastnik, trącił piłkę lewą nogą, a futbolówka pod rozpaczliwie interweniującym Adamem Wasilukiem wpadła do siatki. Dwie minuty później kaliszanie stracili piłkę w środku boiska. Były napastnik Podbeskidzia Bielsko-Biała Adam Cieśliński w tempo wyszedł podanej za plecy obrońców KKS-u piłkę i lekkim uderzeniem nad rzucającym się mu pod nogi kaliskim bramkarzem podwyższył na 2:0. W pierwszej połowie kaliszanie nie odpowiedzieli na te bramki w żaden sposób.

Dopiero po przerwie goście zaczęli lepiej grać, na co zapewne miała wpływ reprymenda trenera Sławomira Suchomskiego w szatni. Ba, po kwadransie zdobyli kontaktową bramkę. Joshua Balogun zakręcił z lewej strony boiska obrońcami Wdy, podał do Kostova, a ten z bliska trafił do siatki. Potem przyjezdni atakowali, stwarzali dogodne okazje, ale więcej bramek nie zdobyli.

Tymczasem w końcówce Wasiluka po raz drugi w tym meczu zaskoczył Kiełpiński, który tym razem strzelał głową po podaniu ze środka boiska.

W sobotę szansa na punkty kosztem sąsiada zza miedzy, ostrowskiej Centry. Mecz na stadionie przy Wale Matejki rozpocznie się o godz. 15.

Wda Świecie - KKS Kalisz 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Patryk Kiełpiński 26, 2:0 Adam Cieśliński 28, 2:1 Ivelin Kostov 60, 3:1 Patryk Kiełpiński 85 (głową).

KKS: Adam Wasiluk - Marcin Tomaszewski, Marcin Lis (82. Marcin Lis), Damian Czech, Filip Sówka, Mateusz Gawlik (56. Stayko Stoychev), Mateusz Arian, Ivelin Kostov, Błażej Ciesielski, Konrad Chojnacki, Joshua Balogun