500+: Niektóre rodziny dostaną nawet 3,5 tys. zł

  500+: Niektóre rodziny dostaną nawet 3,5 tys. zł

  Jakub Czekała, Magdalena Łukaszewska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  500+: Niektóre rodziny dostaną nawet 3,5 tys. zł

  500+: Niektóre rodziny dostaną nawet 3,5 tys. zł ©Magdalena Łukaszewska

  Większość gmin wypłaca już dodatek 500+, ale nie wszystkie. Tak jest w Rakoniewicach czy Kuślinie.
  500+: Niektóre rodziny dostaną nawet 3,5 tys. zł

  500+: Niektóre rodziny dostaną nawet 3,5 tys. zł ©Magdalena Łukaszewska

  Dodatek dla rodzin 500+ to wyczekiwana pomoc. Dlatego nie ma się co dziwić, że ci, którzy złożyli wniosek niecierpliwią się, kiedy pieniądze wpłyną na konto.

  Jak mówi Wiesław Kasprzak - dyrektor OPS-u w Grodzisku, także i jego pracownicy otrzymują telefony z pytaniami na zasadzie: „moją sąsiadka składała wniosek w tym samym dniu co ja, ona już pieniądze dostała, a ja jeszcze nie”. - Data złożenia wniosku, ma oczywiście znaczenie - wyjaśnia.
  - Ale także to czy pieniądze trafiają na konto czy trzeba je wypłacać gotówką. W pierwszym przypadku wypłaty poszły szybciej. Więcej czasu też wymagają te wnioski, w których rodziny wnioskują o pomoc również na pierwsze dziecko, tu trzeba sprawdzić kryterium dochodowe - tłumaczy. Jak dodaje, w gminie Grodzisk pierwsze wypłaty są prawie na półmetku.

  Zobacz też: Pieniądze z 500 plus trafią do wierzycieli

  W sumie do tej pory złożono tu ponad 1200 podań:- Z tego do tej pory zweryfikowaliśmy i wydaliśmy decyzje dla 462 osób. Łączna wartość wypłaconych świadczeń wyniosła z kolei ponad 192 tysiące złotych. Największą rodziną, jaka otrzymała pomoc była rodzina z siedmiorgiem dzieci- mówi Izabela Tadeusz kierownik Wydziału Świadczeń Rodzinnych grodziskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

  W gminie Wielichowo przyjęto już 550 wniosków, z czego 450 otrzymało decyzję i tym osobom wypłacono świadczenia. - W sumie przekazaliśmy na ten cel ponad 365 tysięcy złotych. Najczęściej wśród wnioskodawców pojawiają się rodziny z dwojgiem lub trojgiem dzieci. Największa rodzina, jaka otrzymała wypłatę w ramach programu 500+ miała pięcioro dzieci- usłyszeliśmy od kierownik OPS, Marii Popa.

  Pieniądze wypłaca również Ośrodek Pomocy Społecznej w Granowie. Jednostka przekazała już wnioskodawcom około 100 tysięcy złotych, przyjmując do tej pory ponad 360 podań. Mieszkańcy gminy Kamieniec uprawnieni do skorzystania z programu pierwsze wypłaty otrzymali już pod koniec kwietnia. Z kolei w gminie Rakoniewice wnioskodawcy będą mogli spodziewać się wydania decyzji i przekazania pieniędzy na koniec maja:- Przyjęliśmy już ponad 1000 wniosków, jednak chcielibyśmy wypłacić środki wszystkim mieszkańcom jednocześnie, a że wiąże się to z koniecznością sprawdzenia wszystkich dokumentów, osoby uprawnione odbiorą pieniądze za kilkanaście dni- mówi sekretarz gminy Jarosław Marciniak.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange