500 osób jedzie "na Taizé" do Brukseli

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  - Następne Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Poznaniu - na taką formułę wypowiedzianą przez brata Aloisa, przełożonego ekumenicznej Wspólnoty z Taizé, czekać będą w tym roku uczestnicy spotkania, które pod koniec grudnia odbędzie się w Brukseli.
  Europejskie Spotkanie Młodych z udziałem około 50 tysięcy osób odbywa się na przełomie roku. Przy wyborze miasta obowiązuje zasada: raz zachód, a raz wschód Starego Kontynentu. Rok temu była Genewa, teraz jest Bruksela.

  - Jesteśmy w wielkim mieście, aby przez modlitwę oraz gościnę wielu osób poruszać problemy, które są fundamentalne dla ludzkiego życia. W ten sposób przypominamy o tym, co jest najważniejsze - tłumaczy cel spotkań brat Marek, poznaniak, który wstąpił do Wspólnoty z Taizé.
  Zapisy na wyjazd do Brukseli trwają do końca tygodnia. W archidiecezji poznańskiej do tej pory zgłosiło się ponad 400 osób.

  Grupy jadą z Poznania (zapisywać można się w parafiach: na osiedlu Kopernika, Bolesława Chrobrego, Władysława Jagiełły, na rynku Wildeckim i Wzgórzu świętego Wojciecha oraz u Salezjanów na Winogradach), Mo-siny, Tarnowa Podgórnego oraz Śremu. Wyjazdy organizowane są także w Gnieźnie (Diecezjalne Duszpasterstwo Młodych) oraz Ostrowie Wielkopolskim (parafia pod wezwaniem św. Antoniego). Łącznie z Wielkopolski pojedzie do Brukseli ponad pół tysiąca uczniów i studentów. Wyjazd na spotkanie kosztuje około 500 złotych.
  O tym, że spotkanie młodych w roku 2009/2010 odbędzie się w Poznaniu, mówił już oficjalnie prezydent miasta Ryszard Grobelny.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo