Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

500 plus na każde dziecko. Kiedy będzie waloryzacja 500+ i nastąpi podwyżka świadczenia do wyższej kwoty? Znamy odpowiedź wiceministra

MIKO
Dzięki waloryzacji, w portfelach polskich rodzin znalazłoby się o 35-40 złotych więcej – wyliczają ekonomiści
Dzięki waloryzacji, w portfelach polskich rodzin znalazłoby się o 35-40 złotych więcej – wyliczają ekonomiści 123 RF
Z powodu inflacji, zdaniem niektórych ekonomistów, świadczenie 500 plus powinno podlegać waloryzacji. Stanisław Szwed, wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej, odpowiedzialny za program 500 plus, ustosunkował się do komentarzy dotyczących możliwej podwyżki zasiłku.

Kiedy waloryzacja 500 plus? Nie będzie podwyżki 500 plus w 2020 roku

Wiceminister w rozmowie z "Super Expressem" wyjaśnił, że Polacy nie mogą liczyć na waloryzację świadczenia w ani tym, ani w przyszłym roku.

– Na 2020 rok mamy już zapisane w budżecie środki na program "Rodzina 500 plus" – tak odpowiedział Stanisław Szwed na pytanie o waloryzację 500 plus w rozmowie z dziennikiem. Najwcześniej więc byłaby ona możliwa od 2021 roku.

Czytaj także: Jak się starać o 500+ dla niepełnosprawnych

Kiedy waloryzacja 500 plus? Podwyżka świadczenia w przyszłości jest możliwa

Wiceszef resortu nie wyklucza jednak, że przyszły rząd zajmie się tym problemem. Polityk ocenił, że waloryzacja świadczenia ze sztandarowego programu socjalnego Prawa i Sprawiedliwości jest "ciekawym pomysłem".

Sprawdź też:

– Mamy na 2020 rok zaplanowane ponad 40 mld złotych na program "Rodzina 500 plus", ale w przyszłości nie wykluczamy różnych wariantów – stwierdził.

Czytaj także: Do kiedy można się starać o szkolną wyprawkę?

Kiedy waloryzacja 500 plus? Program 500 plus nie uwzględnia waloryzacji

Od 1 lipca br. 500 złotych świadczenia wypłacane jest na wszystkie dzieci w rodzinie, ale ze względu na inflację rzeczywista wartość tej kwoty jest mniejsza niż rok temu. W założeniach programu 500 plus nie uwzględniono jednak rewaloryzacji, którą objęte są na przykład emerytury.

- Dzięki waloryzacji, w portfelach polskich rodzin znalazłoby się o 35-40 złotych więcej – wyliczają ekonomiści.

Zobacz też:

500 PLUS czyli program "Rodzina 500 +"  wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku. Jego celem jest przede wszystkim wsparcie polskich rodzin. Zgodnie ze zmianami, które zostały wprowadzone od 1 lipca 2019 r.,  świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Jak podkreślają politycy, rozszerzona formuła 500 PLUS pozwala na poprawę jakości życia wszystkich polskich rodzin mających dzieci na utrzymaniu i stanowi dopełnienie kompleksowej polityki państwa wobec rodzin. Na co Polacy wydają 500 PLUS? Postanowiła sprawdzić to IzBa Zarządzania Funduszami i Aktywami. Co najczęściej wskazywali ankietowani? Sprawdźcie>>> Czytaj również: 500 PLUS dla emerytów. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby uzyskać dodatkowe świadczenie

500 PLUS na pierwsze dziecko. Na co rodzice przeznaczają pie...

Popularne określenie "Dej, mam horom curke" wzięło się od nasilającej się w Internecie plagi roszczeń osób (głównie młodych matek), które liczą, że ktoś da im coś za darmo. Wiele z tych próśb jest wyjątkowo bezczelnych, a często rażących brakiem wyobraźni i bezdennej głupoty. Kolekcjonuje je fanpage "Dej, mam horom curke". Zobacz w galerii najzabawniejsze z nich ---->

"Dej, mam horom curke", czyli najgłupsze i najbardziej bezcz...

Sprawdź też:

Program Rodzina 500 plus wpływa na uprawianie sportu wśród Polaków. Wydatki zwiazane ze sportem i rekreacją o blisko 40 zł. Zobacz wideo:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski