Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

500 plus na pierwsze dziecko będzie zlikwidowane? Koronawirus może sporo namieszać. Niepewna jest też przyszłość 13. i 14. emerytury

Sandra Rybińska
Sandra Rybińska
500 plus na pierwsze dziecko zostanie zlikwidowane? Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców zwraca uwagę, że w związku z pandemią koronawirusa polski rząd powinien uciąć wydatki i zrezygnować z wypłacania 500+ na pierwsze dziecko.
500 plus na pierwsze dziecko zostanie zlikwidowane? Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców zwraca uwagę, że w związku z pandemią koronawirusa polski rząd powinien uciąć wydatki i zrezygnować z wypłacania 500+ na pierwsze dziecko. https://www.istockphoto.com/
500 plus na pierwsze dziecko może zniknąć? Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców zwraca uwagę, że w związku z pandemią koronawirusa polski rząd powinien uciąć wydatki i zrezygnować z wypłacania 500+ na pierwsze dziecko. Kaźmierczak bierze na tapet również inne świadczenia socjalne - 13. oraz 14. emeryturę. Czy przyszłość najpopularniejszego świadczenia - Rodziny 500 plus - jest niepewna?

500 plus na pierwsze dziecko będzie zlikwidowane? Zdaniem specjalistów trzeba zrezygnować z części programów socjalnych

Cezary Kaźmierczak był gościem portalu money.pl, w którym zwrócił uwagę na to, że polski rząd powinien podjąć kroki, dzięki którym w obliczu pogorszającej się sytuacji epidemiologicznej, będzie dysponować tzw. poduszką finansową.

Czy wkrótce nie będzie pieniędzy na to, aby wypłacać Polakom 500 plus na pierwsze dziecko?

Kaźmierczak zwraca uwagę na to, że polski rząd, w poszukiwaniu oszczędności powinien zrezygnować m.in. z:

  • programu 500+ wypłacanego na pierwsze dziecko,
  • 13. emerytury,
  • 14. emerytury.

Zdaniem prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, polskiego rządu w obecnej sytuacji nie stać na wypłacanie Polakom takich pieniędzy. Jak podkreślił, środki przeznaczone na świadczenie 500+ na pierwsze dziecko to niemal połowa deficytu.

Więcej:

ZPP apeluje o wprowadzenia radykalnych zmian w walce z koronawirusem: "Nie możemy pozwolić sobie na ponowny lockdown"

ZPP zwraca uwagę na to, że sytuacja w Polsce robi się coraz poważniejsza - liczba zakażeń koronawirusem rośnie lawinowo, coraz bardziej niepokojące stają się dane o zajętych łóżkach i respiratorach. - apeluje związek.

– Polska gospodarka poniosła gigantyczne koszty lockdownu – pierwszy raz od lat nie odnotowujemy wzrostu PKB, deficyt budżetowy wzrósł do rekordowych rozmiarów, wydaliśmy dziesiątki miliardów złotych na konieczne programy pomocowe – podkreśla Jakub Bińkowski, dyrektor Departamentu Prawa i Legislacji ZPP – Wydaliśmy te pieniądze w określonym celu, żeby kupić czas potrzebny na przygotowanie systemu opieki zdrowotnej do walki z wirusem. Nie zrobiono tego i teraz ponownie koszty reżimu sanitarnego próbuje się przerzucić na biznes. To niemożliwe do zaakceptowania. - czytamy na stronie ZPP.

Więcej:

Eksperci Związku postulują tym samym m.in. o:

  • możliwie masowe testowanie osób u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem,
  • egzekucję kluczowych restrykcji sanitarnych (dystans – dezynfekcja – maseczki).

Jednocześnie, ZPP sprzeciwia się ograniczeniom dla prowadzenia biznesu – uważa za stosowne zlikwidowanie żółtej strefy na terenie całego kraju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski