500 PLUS nowy wniosek na pierwsze dziecko od 1 sierpnia 2019. Gdzie złożyć papierowy wniosek? Kiedy przyjdzie przelew z 500 plus?

RED
Od 1 sierpnia 2019 roku można składać nowe wnioski o 500 plus na pierwsze dziecko w rodzinie w formie papierowej. Gdzie składać wnioski o nowe 500+? Kiedy należy się spodziewać wypłaty 500 plus, jeśli złożymy nowe wnioski z tytułu Rodzina 500 plus w formie papierowej?
Od 1 sierpnia 2019 roku można składać nowe wnioski o 500 plus na pierwsze dziecko w rodzinie w formie papierowej. Gdzie składać wnioski o nowe 500+? Kiedy należy się spodziewać wypłaty 500 plus, jeśli złożymy nowe wnioski z tytułu Rodzina 500 plus w formie papierowej? Pixabay
Nowy wniosek o 500 plus na pierwsze dziecko można składać w formie papierowej od 1 sierpnia 2019. Rodzice pieniądze z programu rodzina 500+ na pierwsze dziecko otrzymają dość szybko. Przypomnijmy, że 500 plus na pierwsze dziecko to sztandarowy pomysł wchodzący w skład tzw. piątki Jarosława Kaczyńskiego. Przedstawiamy szczegóły programu 500 plus. Kiedy złożyć nowy wniosek? Przepisy weszły w życie od 1 lipca 2019 r. i od tego dnia można było złożyć nowy wniosek online. Od kiedy będzie wypłacany zasiłek 500+ na pierwsze dziecko? Ci, którzy złożyli wniosek online o 500 złotych na pierwsze dziecko mogli już dostać pieniądze. Ale nie wszyscy. Ci, którzy jeszcze nie otrzymali, dostaną 500 plus w sierpniu z wyrównaniem. Kiedy zaś pieniądze z tytułu 500 plus dostaną rodziny, które wniosek w formie papierowej złożą po 1 sierpnia? Najprawdopodobniej stanie się to jeszcze w sierpniu, ponieważ większość z uprawnionych złożyła wniosek online o wypłatę 500 plus. Gdzie można złożyć wniosek o 500+ na każde dziecko w formie papierowej? We właściwym urzędzie, przykładowo w Poznaniu jest to Poznańskie Centrum Świadczeń, które w sierpniu wydłużyło swoje godziny pracy. Urzędnicy z PCŚ w Poznaniu będą w sierpniu pracowali również w soboty.

Wnioski o przyznanie zasiłku 500 plus na pierwsze dziecko mają być przyjmowane od 1 lipca. Według danych GUS w Poznaniu zameldowanych jest 91 560 dzieci i szacuje się, że dla tylu powinno być wypłacane świadczenie 500 plus, bez względu na sytuację materialną rodziny.

Czytaj też: 500 plus na pierwsze dziecko: Wiadomo, kiedy będą wypłacane pieniądze z programu 500 plus

500 plus: kryterium dochodowe, nowy wniosek

Na razie wiadomo, że zasiłek wychowawczy 500 plus ma być wypłacany na każde dziecko. Znika więc dotychczasowe kryterium dochodowe, zgodnie z którym 500 plus na pierwsze dziecko przysługiwało tylko tym rodzinom, w których dochód nie przekraczał 800 złotych na osobę lub 1200 złotych w przypadku wychowywania dziecka niepełnosprawnego.

Nowe przepisy mają uprościć procedurę przyznawania zasiłków 500 plus na pierwsze dziecko. Nie trzeba będzie bowiem składać dodatkowych dokumentów, jak choćby zaświadczenie o dochodach.

Za te choroby zawodowe dostaniesz odszkodowanie. Ile Ci się należy?

500 plus: orzeczenie o alimentach i samotni rodzice

Aby otrzymać prawo do zasiłku 500 plus na dziecko wychowywane przez samotnego rodzica, nie będzie teraz potrzebne ani zaświadczenie o dochodach, ani orzeczenie o alimentach. Do tej pory dokument taki miał być gwarancją, że wniosek dotyczy rzeczywiście samotnego rodzica, a nie pary żyjącej w konkubinacie.

Dwa lata programu Rodzina 500 Plus. Jak program działa w Poznaniu i Wielkopolsce?

W przypadku dziecka rodziców po rozwodzie, którzy nie mają przez sąd ustalonej opieki, zasiłek 500 plus zostanie przyznany temu rodzicowi, który pierwszy złoży wniosek o 500 plus. Jeśli okaże się, że 500 plus pobiera rodzic, który faktycznie opieki nad dzieckiem nie sprawuje, przeciwko rodzicowi zostanie wszczęte postępowanie. Po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego, jeśli zarzuty potwierdzą się, sprawa może zostać zgłoszona do prokuratury.

W przypadku opieki naprzemiennej, zasiłek 500 plus zostanie podzielony na oboje rodziców.

500+ na pierwsze dziecko w rodzinach z większą liczba dzieci

Tutaj sprawa powinna być prosta. Pierwsze dzieci w rodzinach z większą liczbą dzieci są bowiem zarejestrowane przez system. Aby ustalić prawo do 500 plus na kolejne dzieci, trzeba było podać dane także pierwszego dziecka. Rodziny, które już otrzymują zasiłki 500 plus, będą jednak musiały złożyć osobne wnioski o przyznanie prawa do 500+ także na pierwsze dziecko. Mogą to zrobić jednocześnie ze składaniem wniosku o 500 plus na kolejny okres zasiłkowy dla pozostałych dzieci. Według szacunków, pierwszych dzieci w rodzinach z większą liczba dzieci, które do tej pory nie otrzymywały 500 plus, jest w Poznaniu około 20 tysięcy.

Kto może stracić 500 plus?

Prawo do 500 plus uzyskają także rodziny, w których starsze dzieci skończyły już 18 rok życia, a jedno niepełnoletnie nie otrzymywało zasiłku, gdyż rodzina przekraczała kryterium dochodowe. Traktowane do tej pory dziecko jako pierwsze, po zmianie przepisów uzyska prawo do świadczenia 500 plus.

500 plus: nowy wniosek dla jedynaków

Cześć jedynaków otrzymuje już 500 plus na pierwsze dziecko. Z około 40 tysięcy zasiłków wypłacanych miesięcznie przez Poznańskie Centrum Świadczeń, 20 tysięcy trafia do rodzin z jednym dzieckiem. Do tej pory rodziny te musiały spełniać kryterium dochodowe. Po jego likwidacji, według szacunków, pieniądze 500 plus otrzyma dodatkowo około 20 tysięcy jedynaków.

Czytaj też: Wypłaty 500 plus

To dzieci z rodzin, które do tej pory nie korzystały z tej formy wsparcia, więc wnioski składać będą po raz pierwszy. Wnioski o przyznanie prawa do zasiłku 500 plus można składać zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej.

Papierowe wnioski przyjmowane są w ośrodkach pomocy społecznej lub w wyznaczonych jednostkach gminy. W Poznaniu jest to Poznańskie Centrum Świadczeń.

Czytaj też: Gdzie po wnioski papierowe w Poznaniu?

W wersji elektronicznej wnioski o 500 plus można składać za pośrednictwem:
  • ministerialnego Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia
  • bankowości elektronicznej
  • ePUAP (epuap.gov.pl)

Składanie elektronicznych wniosków o 500 plus za pomocą bankowości elektronicznej oferuje niemal każdy bank. Wystarczy na stronie swojego banku wyszukać zakładki oznaczonej 500+.

Co trzeba przygotować?

  • dane osoby ubiegającej się o 500 plus, czyli dane rodzica, w przypadku wyboru formy elektronicznej należy pamiętać o podaniu swojego adresu e-mailowego, a w przypadku formy papierowej o numerze konta
  • dane drugiego rodzica
  • dane dzieci, ich numery PESEL lub numery dowodów.

Jak uzyskać zasiłek 500 plus na pierwsze dziecko na nowych zasadach?

Zasady składania wniosków i wypłaty pieniędzy określi nowelizacja ustawy, której projekt ma pojawić się w połowie marca. Zgodnie z zapowiedziami, wnioski będzie można składać od 1 lipca, a pieniądze mają być wypłacane od września, z wyrównaniem od lipca. Oznacza to, że we wrześniu, każda rodzina, której do tej pory nie przysługiwało 500 plus na pierwsze dziecko, otrzyma 1500 złotych.

Zobacz też: Szef Kancelarii Premiera podał wyliczenia dotyczące „piątki Prawa i Sprawiedliwości”. Sam koszt rozszerzonego 500 plus to 18,5 mld zł

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 85

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

nie warto tego tematu komentować, niewygodne ale prawdziwe wpisy są natychmiast usuwane

M
Mała

Witam ja pracuje w Polsce a maz za granicą czy otrzymam 500plus jeśli maz nie pobiera żadnych świadczeń rodzinnych

G
Gość

Istotna zaleta dziecka urodzonego 31 grudnia i różnica miedzy urodzonym 1 stycznia tego samego roku ?. Rok czasu dłuższe 500 . Pozdrawiam i zachęcam do zapłodnienia tak na początku maja :)))))

Q
Qwerty

Kwestie polityki socjalnej i rozwiązań dla firm muszą zostać przynajmniej zaczęte. Piątka to dobry start do wieloletniego planu.

G
Gość

''' ,,,matka trójki dzieci zainwestowała dwa 500plus w kryptowaluty na stronie systemzarabiania.pl

teraz ma dochody powyzej 9tys. co mie.siac

G
Gość

Po jakim czasie następuje wypłata świadczenia od otrzymania decyzji o jego przyznaniu?

D
Danila

To świadectwo, które powiem każdemu, aby usłyszał. Byłem żonaty od czterech lat i piątego roku mojego małżeństwa, inna kobieta miała zaklęcie, aby zabrać mojego kochanka ode mnie, a mój mąż zostawił mnie i dzieci, a my cierpieli przez 2 lata, dopóki nie miałem na myśli stanowiska, na którym to mężczyzna Dr.WEALTHY pomógł komuś i postanowiłem dać mu próbę pomocy w zabraniu mojego kochanego Męża do domu i uwierz mi, po prostu wysyłam mu swoje zdjęcie i mojemu mężowi, a po 48 godzinach, jak mi powiedział, widziałem do domu wjechał samochód i oto był mój mąż, a on przyjechał do mnie i do dzieci i dlatego cieszę się, że każdy z was jest podobny do tego mężczyzny i ma swojego kochanka z powrotem do siebie. Email: wealthylovespell@gmail.com możesz również skontaktować się z nim lub whatsApp go onthis 2348105150446 dziękuję bardzo

G
Gość

Jeśli nasze dane były gdziekolwiek przekazane, dobrym rozwiązaniem jest włączenie alertów BIK (za darmo). Będziemy wtedy wiedzieć gdy ktoś będzie wypelniał wniosek na nasze dane:

http://falconario21.produktyfinansowe.pl/e/lead/1921/?source=lt

L
Lech85

Skierujcie zapytanie do Ministerstwa, może znajdą dla Was rozwiązanie tych problemów i Waszych wątpliwości. Z tego, co wiem, to program głównie skierowany do naszego kraju, za granicą obowiązują inne programy - nie wiem czy dobrze rozumiem temat. Co do otrzymania programu ma bezrobocie?

G
Gość
2019-07-01T23:53:23 02:00, Gość:

Właśnie składam wniosek i mam pytanie jakie załączniki trzeba dołączyć?

Jakie załączniki trzeba dołączyć ?

G
Gość
2019-07-01T14:38:03 02:00, mamamija:

a jeżeli mąż pracuje za granicą i bierze rodzinne tam to tez sie nalezy czy dupa ?

2019-07-01T19:12:18 02:00, Megi:

Jak dziecko jest w Polsce to w pierwszej kolejności należy się w Polsce. Z zagranicy można otrzymać wyrównanie do kwoty która należy się w tym konkretnym kraju.

Mój mąż pracuję za granicą,ja z dziećmi w Polsce,i nam się w Polsce nie należy bo ja bezrobotna jestem.

https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/500-i-praca-za-granica-500-i-zasilek-dyferencyjny-ile-sie-czeka-na-500/8xhsfbv?fbclid=IwAR2PrIFu4LUQ787lcR4WVzouY1TilxtA6q6x_CkYEcvhfTbnu1Bj0VgLxIo

G
Gość
2019-07-01T13:21:03 02:00, malowany:

Za granicą jak pracują to nie powinni dostawac

2019-07-01T19:19:17 02:00, Gość:

Ale pieniądze i podatki osoba zarabiająca za granica wydaje w Polsce i więcej płaci podatku niż osoba pracująca w pl

ale wniosek trzeba złożyć,żeby dostać odmowę i prześlą informacje za granicę

G
Gość
2019-07-01T23:53:23 02:00, Gość:

Właśnie składam wniosek i mam pytanie jakie załączniki trzeba dołączyć?

Też jestem ciekawa jakie dołączyć załączniki,jak jeden rodzic pracuje za granicą

G
Gość

A może tak zaczną częściej myśleć o osobach niepełnosprawnych o tych co mają rente z ZUS i socjalną a nie , żeby rodziny żyły na utrzymaniu państwa

G
Gość

Właśnie składam wniosek i mam pytanie jakie załączniki trzeba dołączyć?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3