Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

70 lat "Głosu Wielkopolskiego": Tak świętujemy! [ZDJĘCIA, WIDEO]

CYP
70 lat "Głosu Wielkopolskiego": Tak świętujemy!
70 lat "Głosu Wielkopolskiego": Tak świętujemy! Waldemar Wylegalski
Choć pierwszy numer naszej gazety ukazał się 16 lutego 1945 roku, to swoje 70-lecie świętował "Głos Wielkopolski" w piątek. W poznańskim Centrum Kultury Zamek pojawiło się tego wieczoru wiele osobistości świata polityki, biznesu i kultury, które uświetniły swoją obecnością nasz jubileusz.

70 lat z "Głosem" - zobacz nasz serwis specjalny!

Wśród gości nie zabrakło tych najważniejszych: prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, wojewody Piotra Florka, ani marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka. Na uroczystej gali w Sali Wielkiej Zamku obecny był również były prezydent miasta Ryszard Grobelny.

- 70 lat działalności, także w czasach trudnych dla Polski i Poznania, hartuje - mówił w piątek wieczorem prezydent Jacek Jaśkowiak i życzył redakcji dalszych sukcesów.

Swoimi wspomnieniami i refleksjami na temat gazety dzielili się również inni goście.

- "Głos" jest krytycznym komentatorem rzeczywistości. Rolą mediów jest to, by dobre rzeczy nagłaśniać, a złe piętnować. Nie zawsze jestem szczęśliwy, otwierając gazetę, nie zawsze zgadzam się z opiniami dziennikarzy, ale nie wyobrażam sobie świata bez mediów, które patrzą nam na ręce - mówił marszałek województwa Marek Woźniak.

Z kolei plastyk miejski, Piotr Libicki przyznał, że w najstarszym dzienniku w Wielkopolsce ceni sobie różnorodność informacji. Sprawia to jego zdaniem, że po gazetę sięgają różne grupy społeczne.

- Podoba mi się to, że "Głos" zawiera zarówno newsy, jak i bardziej wnikliwe, problemowe artykuły – mówił Libicki.

Przybyłych gości witali redaktor naczelny "Głosu" Adam Pawłowski, prezes poznańskiego oddziału Polska Press Grupy Marek Rodwald i pełniący tego wieczoru funkcję konferansjera Marek Lubawiński, na co dzień szef działu sportowego.

- Od 1945 roku jesteśmy częścią codziennego życia Poznania i Wielkopolski, fragmentem wspólnej regionalnej historii. Te 70 lat można przyrównać do sztafety, w której tradycja czytania naszego dziennika przechodzi z pokolenia na pokolenie. Jesteśmy z tego dumni, ale staramy się, aby ten ciężar lat nas nie przytłaczał. Chcemy być i jesteśmy gazetą nowoczesną - mówił Adam Pawłowski na uroczystej gali w Sali Wielkiej.

Główną atrakcją piątkowych obchodów był spektakl "Głosy czasu" w reżyserii Przemysława Prasnowskiego. Zarówno reżyser, jak i część występujących w przedstawieniu aktorów to laureaci przyznawanego co roku przez naszą redakcję Medalu Młodej Sztuki.

POLECAMY: "Głosy czasu" - spektakl na 70-lecie "Głosu Wielkopolskiego [WIDEO]

- Moi bohaterowie odbywają podróż przy pomocy wehikułu czasu przypominającego maszynę drukarską. Startuje ona wraz z pierwszym numerem "Głosu Wielkopolskiego", wydanym jeszcze pod koniec II wojny światowej. Później wiedzie przez kolejne lata i ważne z punktu widzenia czytelników wydarzenia, aż do zdominowanej przez internet współczesności - mówił przed spektaklem Prasnowski. Po zakończeniu spektaklu, widzowie chętnie wymieniali opinie na jego temat. Przeważały te przychylne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski