72-letni kierowca zasłabł za kierownicą i staranował ludzi...

  72-letni kierowca zasłabł za kierownicą i staranował ludzi na przystanku

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jedenaście rannych osób, w tym pięcioro nastolatków, to bilans wypadku, do którego doszło wczoraj o godzinie 11.40 w centrum Ostrowa Wielkopolskiego. Starszy kierowca zasłabł za kierownicą i wjechał w grupę oczekującą autobusu na przystanku.
  Dramat rozegrał się w pobliżu miejskiego targowiska, przy bardzo ruchliwej ulicy Głogowskiej, którą przebiega przez miasto trasa krajowa nr 11 Poznań - Katowice. Tuż przed wjazdem na rondo fiat punto nagle zjechał z jezdni, sforsował krawężnik i wpadł w osoby stojące na przystanku. Potem przejechał jeszcze kilkanaście metrów i zatrzymał się dopiero na stojącym na pobliskim skwerze głazie poświęconym Fryderykowi Chopinowi.

  Wstępne ustalenia i zeznania świadków zdarzenia wskazały, że najprawdopodobniej 72-letni kierowca zasłabł za kierownicą. Nieprzytomny trafił do ostrowskiego szpitala, gdzie lekarze stwierdzili u niego wylew krwi do mózgu.

  - Gdybym nie odskoczył o metr w bok, też by we mnie wjechał. Z początku myśleliśmy wszyscy, że to jakiś pirat drogowy, ale okazało się, że ten mężczyzna nie dawał żadnych znaków życia - mówił jeden z mężczyzn stojących na przystanku.

  Łącznie karetki zabrały z miejsca wypadku dziesięć rannych osób, w tym pięcioro nastolatków w wieku od 13 do 16 lat. Kolejny poszkodowany sam zgłosił się na pogotowie po pewnym czasie.

  - Pacjenci mają wielonarządowe obrażenia, wstrząs mózgu oraz połamane ręce i nogi. Stan dwóch z nich jest ciężki - poinformował bezpośrednio po zdarzeniu Dariusz Bierła, ordynator oddziału ratunkowego ostrowskiego szpitala.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo