Abonament RTV 2015: Opłaty, terminy, zwolnienia. Wszystko o abonamencie RTV 2015!

KQ
Abonament RTV 2015: Opłaty, terminy, zwolnienia. Wszystko o abonamencie RTV 2015!
Abonament RTV 2015: Opłaty, terminy, zwolnienia. Wszystko o abonamencie RTV 2015! archiwum
Abonament RTV: Zastanawiasz się ile zapłacisz za abonament RTV w 2015 roku? Opłaty poszły w górę... Zobacz dokładne ceny, terminy opłat, dowiedz się czy przysługują Ci zwolnienia, czy grożą Ci kontrole i kary. Wszystko o abonamencie RTV 2015!

ZOBACZ TEŻ: Nie płacisz abonamentu rtv? Możesz dostać gigantyczny rachunek!

WYSOKOŚĆ OPŁAT - ABONAMENT RTV W 2015 ROKU

Opłata za 1 miesiąc za radioodbiornik wynosi 6,50 zł (w 2014 r. było to 5,90 zł)(jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 78 zł (w 2014 r. 70,80 zł).

ZOBACZ CO JESZCZE ZMIENI SIĘ W 2015 ROKU!
Zmiany od 1 stycznia 2015: Dowód osobisty, egzamin na prawo jazdy, matura...

Abonament RTV 2015: Wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiornika radiofonicznego z uwzględnieniem zniżki z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc

ZOBACZ:

* Abonament RTV 2014: Kontrolera nie musisz wpuszczać [ABONAMENT RTV ZASADY + KARY]
* Abonament RTV: Nie płacisz? Może cię ścigać urząd skarbowy

Opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 21,50 zł (w 2014 r. było to 19,30 zł) (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 258 zł (w 2014 r. 231,60 zł)).

Abonament RTV 2015: Wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego z uwzględnieniem zniżki z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc

źródło: www.rtv.poczta-polska.pl

UWAGA!
Abonent ze zniżki może skorzystać o ile wnosi opłatę z góry w terminie tj. do dnia 25-go dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego.

ZOBACZ CO JESZCZE ZMIENI SIĘ W 2015 ROKU!
Zmiany od 1 stycznia 2015: Dowód osobisty, egzamin na prawo jazdy, matura...

Na następnej stronie: Jak zapłacić abonament RTV 2015 i jaka kara grozi za niepłacenie

Abonament 2015: Jak zapłacić?

W celu dokonania opłaty abonamentowej niezbędna jest znajomość 26 cyfrowego numeru rachunku bankowego abonenta, nadanego podczas rejestracji odbiorników każdemu abonentowi. Raz nadany numer rachunku bankowego nie ulega zmianie. W przypadku nieznajomości numeru rachunku bankowego można go ustalić:

* na stronie internetowej Poczty Polskiej S.A. podając 8-cyfrowy numer identyfikacyjny abonenta: TUTAJ

* telefonicznie w dni robocze w godzinach 8:00 - 20:00, pod numerem (+48) 43 842 06 06 (opłata wg cennika operatora)

Abonament rtv można uiszczać we wszystkich placówkach pocztowych lub na stronie internetowej Poczty Polskiej S.A. bez ponoszenia dodatkowych opłat lub za pośrednictwem instytucji finansowych.

Abonament RTV 2015: Zasady opłacania

* Osoby fizyczne wnoszą jedną opłatę abonamentową, niezależnie od ilości używanych odbiorników radiofonicznych lub telewizyjnych w tym samym gospodarstwie domowym oraz w samochodzie stanowiącym ich własność. Gospodarstwem domowym w rozumieniu Ustawy o opłatach abonamentowych, jest zespół osób mieszkających i utrzymujących się wspólnie lub jedna osoba utrzymująca się samodzielnie.

* Jedną opłatę bez względu na liczbę posiadanych odbiorników radiofonicznych lub telewizyjnych w tym samym budynku lub zespole budynków wnoszą zgodnie z art. 2. 1 ppkt 2: ustawy o opłatach abonamentowych publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria, żłobki, publiczne i niepubliczne jednostki organizacyjne systemu oświaty, państwowe i niepaństwowe szkoły wyższe i domy pomocy społecznej.

* Pozostałe podmioty mają obowiązek uiszczania opłat za wszystkie posiadane odbiorniki radiofoniczne lub telewizyjne, w tym również odbiorniki w samochodach służbowych.

* Opłaty abonamentowe należy wnosić od miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano rejestracji odbiorników radiofonicznych lub telewizyjnych.

* Opłatę abonamentową uiszcza się z góry do 25 dnia miesiąca, za który opłata jest należna. Opłata może być uiszczona z góry za cały rok lub za wybrane kolejne miesiące.

ABONAMENT RTV KARY: Co grozi za niepłacenie?

W przypadku nieregulowania opłat abonamentowych, egzekwowanie zadłużenia nastąpi w drodze postępowania egzekucyjnego w administracji w zakresie egzekucji obowiązków o charakterze pieniężnym.

Na następnej stronie: Zwolnienia z opłat abonamentu RTV, kontrole, jak zarejestrować odbiornik przez Internet

ABONAMENT RTV 2015: ZWOLNIENIA Z OPŁAT

Uprawnienia do korzystania ze zwolnień od opłat abonamentu rtv mogą uzyskać osoby znajdujące się w wykazie osób uprawnionych, które w urzędzie pocztowym:
przedstawią dokumenty uprawniające do korzystania ze zwolnienia z opłat rtv
przedstawią dowód osobisty oraz złożą oświadczenie o spełnieniu warunków do korzystania ze zwolnienia (pobierz oświadczenie) (konieczność składania oświadczeń dotyczy wszystkich osób zwolnionych na podstawie ustawy o opłatach abonamentowych oraz innych ustaw)

Zwolnieni z opłat za abonament RTV są m. in. zaliczeni do I grupy inwalidów, całkowicie niezdolni do pracy, osoby po 75. roku życia, renciści, osoby niewidome, osoby bezrobotne, inwalidzi wojenni i wojskowi, kombatanci.

Abonament RTV 2015: Zobacz wykaz osób uprawnionych do zwolnienia z opłat abonamentowych RTV i wzory dokumentów

ABONAMENT RTV 2015: KONTROLE obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych / telewizyjnych

Odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne podlegają, dla celów pobierania opłat abonamentowych za ich używanie, zarejestrowaniu. Kontrole obowiązku rejestracji odbiorników rtv przeprowadzają uprawnieni pracownicy Poczty Polskiej S.A. Pracownicy przeprowadzający kontrolę mają obowiązek okazać upoważnienie do wykonywania czynności kontrolnych w zakresie obowiązku rejestracji odbiorników rtv i uiszczania opłat abonamentowych za ich używanie, legitymację służbową, a na żądanie kontrolowanego również dowód osobisty. Osoba kontrolowana powinna umożliwić przeprowadzenie kontroli obowiązku rejestracji odbiorników rtv lub okazać dowód potwierdzający rejestrację odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych.

Poczta Polska S.A. jest uprawniona do żądania wykonania w drodze egzekucji administracyjnej obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych. W przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego pobiera się opłatę w wysokości stanowiącej trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika.

Abonament RTV 2015: Zarejestruj odbiornik przez Internet!

W celu zarejestrowania odbiorników rtv przez Internet należy:
Wypełnić umieszczony na stronie internetowej Poczty Polskiej S.A. elektroniczny formularz
Upewnić się, że dane zawarte w elektronicznym formularzu są prawidłowe
Zaakceptować wypełniony formularz
Poczekać na otrzymanie na podany adres korespondencyjny "Zgłoszenia rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych albo zmiany danych" - korespondencja zostanie przesłana w terminie 4 dni roboczych od dnia wypełnienia elektronicznego formularza
Po otrzymaniu ww. korespondencji podpisać nadesłane Zgłoszenie rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych albo zmiany danych (oryginał i kopię). Podpisaną kopię zgłoszenia umieścić w otrzymanej kopercie zwrotnej i wysłać do nadawcy.
Po otrzymaniu podpisanej kopii Zgłoszenia rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych albo zmiany danych Dział Obsługi Abonentów w Bydgoszczy przesyła do abonenta Zawiadomienie o nadaniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego użytkownika oraz 4 spersonalizowane formularze polecenia przelewu/wypłaty gotówki, w przypadku zaznaczenia podczas rejestracji odbiorników opcji otrzymywania blankietów wpłat.

ZAREJESTRUJ ODBIORNIK RTV PRZEZ INTERNET

Zamierzasz płacić abonament RTV 2015? Napisz w komentarzu!

Wideo

Komentarze 33

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

b
bogda

dla mnie to złodzieje mało się na nas dorabiają ,okradają na każdym kroku dlaczego mam płacić złodziejom abonament jak płace na dwa dekodery Polsatu to jeszcze tym k.... mało nie mogę już patrzeć na ten rząd na złodziejski ZUS i.t.d.

p
padi

skontaktuj się z dostarczycielem kontentu do twojej pralki i on Ci powie czy płacić i ile i na jakie konto.

K
Konrad

Same żydokomunistyczne zakłamane gnioty,zygać się chce.

a
aniołek

Nie zgadzam się - to nie jest żaden haracz. To dalece rozwinięta troska o nasze zdrowie. Szczególnie o ewentualne kłopoty gastryczne. Jak się tak człowiek naogląda tej naszej s....j tvp, tępej i krojonej dla durniów, to mu się po prostu rzygać chce. A takie oczyszczenie organizmu zbawczo na niego działa. Więc dla tego się nie zgadzam. Arłukowicza wspierają, tylko my o tym nie wiemy.

a
aniołek

I po co tak się denerwować? A za co przydupasy, pociotki i powujki naszej władzy, od zarania kochanej bez względu na kolor, będą kolacyjki za 1500 PLN wpie ... ć, za co będą nasze celebrytki d....a pokazywać przy byle okazji, za co będziemy mieli emitowane tak poglądowe i rozwijające intelektualnie seriale jak "Czterej durni i mądry pies" - spokojnie barany . Płacić i milczeć, bo jak ten z Brukseli znowu obieca to w efekcie złodzieje znowu podniosą abonament i na dodatek puszczą nam 149 raz światopoglądowe "Alternatywy 4", a potem "Wojnę domową" i"Czterdziestolatka", a to wszystko przetkane "Tańcem z ...dami".

a
aniołek

Kolego, nie zgadzam się. Podwyżka jest za mała. Braknie tym totumfackim władzy naszej niepodzielnej na wazelinę i co, łojem będą smarować to i owo żeby tam wejść. Ciemna dziura i jeszcze ten zapach łoju. Nie masz sumienia.

a
aniołek

I po co tak się denerwować? A za co przydupasy, pociotki i powujki naszej władzy, od zarania kochanej bez względu na kolor, będą kolacyjki za 1500 PLN wpie ... ć, za co będą nasze celebrytki d....a pokazywać przy byle okazji, za co będziemy mieli emitowane tak poglądowe i rozwijające intelektualnie seriale jak "Czterej durni i mądry pies" - spokojnie barany . Płacić i milczeć, bo jak ten z Brukseli znowu obieca to w efekcie złodzieje znowu podniosą abonament i na dodatek puszczą nam 149 raz światopoglądowe "Alternatywy 4", a potem "Wojnę domową" i"Czterdziestolatka", a to wszystko przetkane "Tańcem z ...dami".

T
TZ

ZGADZAM SIĘ Z WIĘKSZOŚCIĄ OPINII. TO JEST HARACZ. PO KILKA RAZY W ROKU W TVP POWTÓRKI DO OBRZYDZENIA

D
Dago

banda złodziei i tyle, nie tak dawno mówili że zrobią darmowy, nie zrobili tylko go podnoszą z roku na rok, a w tv reklama za reklamą = kasa, powinien być wybór pomiędzy tv państwową a tv prywatną

l
lesman

co się dziwicie tym podwyżkom przecież trzeba podnieść pensyjki tym gadającym głowom i innym celebrytom ponieważ 6-8tys zł. to za mało

lucyna

Abonament płacą....emeryci i renciści...ze strachu.
Młode pokolenie nie płaci, mają w d...ie taki haracz.

J
Jerzy

Podwyżka opłaty o 11,4% jest stanowczo za wysoka. Widać Radio i TV usiłują sobie nadrobić straty kosztem uczciwie płacących ten haracz. Programy oprócz powtórek i dennych treści nie przedstawiają nic wartościowego. "Wiadomości" serwują tylko wieści katastroficzne, wypadkowe i skupiają się na personalnych rozgrywkach polityków, co oprócz zamętu nic konkretnego nie wnosi. I wszędzie tylko straszenie, grożenie karami, konsekwencjami i innymi tego typu pierdołami. Posiadacz odbiornika RTV z góry jest skazany na płacenie haraczu, gdyż nie ma możliwości prawnie zrezygnować z "usług" tych przymusowych i narzucających się mediów, jakimi są RTV w Polsce, móc wykorzystać odbiorniki dla odbioru innych stacji.

t
tadeusz

jeżeli zapłacę za rok 2015 do 25 stycznia korzystam z ulgi 10%???

m
mariusz

a to za pralke tez musze płacic i za lodowke,wszak olgladam je co dzien,a place za cyfrowy polsat dodatkowo

M
Maserak

Złodzieje znowu w natarciu.

Dodaj ogłoszenie