Ach ta Magda, jaka ona solidna! Poznańska tenisistka, Magda Linette w pierwszym meczu po wznowieniu sezonu wygrała z Amerykanką Lauren Davis

Magda Linette występami za oceanem przygotowuje się do startu w wielkoszlemowym US Open. Pierwszy krok w kierunku Nowego Jorku może uznać za bardzo pozytywny Fot. Andrzej Szkocki / Polska Press
Magda Linette w pierwszym swoim meczu po wznowieniu tenisowego sezonu pokonała w turnieju WTA w Lexington (pula nagród 225 tys. USD) Amerykankę Lauren Davis 6:2, 6:3. Tenisistka AZS Poznań w II rundzie zagra z Amerykanką Jennifer Brady, która w poniedziałek błyskawicznie zwyciężyła Brytyjkę Heather Watson 6:2, 6:1.

Pięć miesięcy przerwy w rywalizacji o punkty rankingu WTA nie wpłynęło na formę poznanianki. 28-latka zaprezentowała niezwykle solidny tenis, zwłaszcza w grze z głębi kortu. Linette nie miała łatwego zadania, bo z czterech dotychczasowych spotkań z Davis wygrała tylko jedno. Tym razem poznanianka miała mecz pod kontrolą, a kluczowy dla jego losów był chyba szósty gem pierwszego seta, w którym po żmudnej walce nasza zawodniczka doprowadziła do przełamania rywalki.

W drugiej partii najlepsza polska tenisistka nie przespała najważniejszych momentów i po dołożeniu kolejnych dwóch asów serwisowych (w sumie miała ich trzy) efektownym wolejem zakończyła trwający godzinę i 21 minut pojedynek. W takiej formie zawodniczka rozstawiona z nr 6 ma szansę jeszcze sporo zwojować w turnieju rozgrywanym w amerykańskim stanie Kentucky.