Aerofestival 2016: Niebo zarezerwowane na pokazy

  Aerofestival 2016: Niebo zarezerwowane na pokazy

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Aerofestival 2015
  1/14
  przejdź do galerii

  Aerofestival 2015 ©Adrian Wykrota

  Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Aerofestival 2016 będą jeszcze bardziej atrakcyjne niż rok temu. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Jedną z atrakcji lotniczego weekendu ma być wyścig skody z samolotem.
  Poznańska Ławica stanie się centrum zainteresowania miłośników lotnictwa w ostatni weekend miesiąca, 28 i 29 maja br. Ale pierwsza atrakcja przewidywana jest dzień wcześniej. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się adresowana do coraz liczniejszego grona użytkowników dronów konferencja „Ultralekkie statki powietrzne, wybrane problem użycia i eksploatacji oraz innowacyjne technologie w systemach bezzałogowych platform latających”.

  Tegoroczny, organizowany po raz drugi Aerofestival ma przebić pierwsza edycje pod każdym względem. Poczynając do tego, zaplanowano aż 720 minut akrobatycznych pokazów, podczas gdy poprzednio zajęły one 500 minut.

  - O ile rok temu harmonogram pokazów zaburzały regularne loty pasażerskie to teraz już nie będzie takiego problemu. Na czas pokazów, które będą odbywały się codziennie w trzech blokach przestrzeń lotnicza w rejonie lotniska będzie zarezerwowane wyłącznie na potrzeby naszej imprezy - zapowiada Dariusz Wawrzyniak, dyrektor Aerofesivalu.

  Prócz pokazów powietrznych z wieloma unikalnymi maszynami samoloty i śmigłowce podziwiać będzie można też na wystawie zajmującej powierzchnię aż 20 tys. metrów kw. Tym razem wiele z nich będzie można zobaczyć z bliskiej odległości. Prócz tego będą liczne imprezy towarzyszące - dla dorosłych i dzieci. W tym np. spotkanie z pilotami F-16.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo