Aerofestival: Podniebne pokazy w maju na Ławicy

  Aerofestival: Podniebne pokazy w maju na Ławicy

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Aerofestival debiutował w Poznaniu w ubiegłym roku. Pokazy lotnicze zobaczyło ok. 50 tys. osób
  1/10
  przejdź do galerii

  Aerofestival debiutował w Poznaniu w ubiegłym roku. Pokazy lotnicze zobaczyło ok. 50 tys. osób ©Adrian Wykrota

  Organizatorzy Aerofestivalu mają ambicje, by Poznań za dwa lata stał się europejską stolicą lotnictwa i przyciągnął co najmniej 100 tysięcy osób.
  Po pierwszej edycji Aerofestivalu, która odbyła się w czerwcu ubiegłego roku, rośnie apetyt na to, by Poznań stał się istotnym miastem na mapie lotniczych pokazów. Już w tym roku Międzynarodowe Pokazy Lotnicze będą bardziej dopracowane i ciekawsze niż ich pierwsza edycja. W kolejnych latach, jak twierdzą organizatorzy, stolica Wielkopolski ma stać się jednocześnie stolicą europejskiego lotnictwa.

  - Już za rok pokazy zostaną połączone z targami samolotowymi i technologii produkcji samolotów. To wydarzenie z potencjałem na 100 tys. odwiedzających - zaznacza Tomasz Kobierski, wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich. Momentem kulminacyjnym dla Aerofestivalu będzie jednak kolejny rok, kiedy to przypada 100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

  - Jednym z istotnych wydarzeń było zdobycie lotniska Ławica przez jednostki powstańcze, które przejęły trzy samoloty. Potem wzięły one udział w Bitwie Warszawskiej. Chcemy to wykorzystać do stworzenia imprezy na skalę europejską - kontynuuje T. Kobierski.

  W tym roku bilety na Aerofestival są tańsze. Za jednorazowy zapłacimy 22 zł

  Zanim to nastąpi, w ostatni weekend maja (28-29) na lotnisku Ławica poznaniacy po raz drugi będą mogli zobaczyć podniebne show w wykonaniu światowej klasy pilotów oraz wystawy. Tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze to 720 minut prezentacji (w tym 25 pokazów solowych i grupowych), 50 maszyn w powietrzu, które będą reprezentowały 8 państw i 60 wystawców.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo