Agata Tarczyńska show. Medyk znów wygrał

Anna Tarczyńska
Piłkarki Medyka POLOmarket Konin zrobiły następny krok w kierunku trzeciego z rzędu tytułu mistrzyń Polski. W sobotę koninianki pewnie pokonały na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego KKP Bydgoszcz 5:0 i oczywiście zdecydowanie prowadzą w tabeli. Przewaga nad zajmującym drugie miejsce Górnikiem Łęczna wynosi już 14 punktów, ponieważ wicelider przegrał w 20. kolejce na wyjeździe z AZS Wrocław 1:2.

Przedostatni zespół ekstraligi był w Koninie bez szans. Trener Roman Jaszczak w zasadzie bez obawy o wynik dal szansę występu od pierwszej minuty młodej bramkarce Monice Sowalskiej, która bez problemu zachowała czyste konto.

Mecz był popisem Agaty Tarczyńskiej, która zdobyła cztery pierwsze bramki w pierwszej połowie notując klasycznego hat tricka. Do siatki rywalek trafiła również Liliana Kostowa, która zmusiła do kapitulacji Annę Palińską w 82. minucie ustalając rezultat na 5:0. Gdyby mistrzynie Polski wykorzystały jeszcze przynajmniej część stworzonych sytuacji strzeleckich, wynik mógł być jeszcze wyższy.

Następne spotkanie ligowe Medyk POLOmarket Konin rozegra w sobotę 30 kwietnia na wyjeździe z zamykającą tabelę Olimpią Szczecin (godz. 11)

Medyk POLO(market Konin – KKP Bydgoszcz 5:0 (3:0). Bramki:
1:0 Agata Tarczyńska (14), 2:0 Tarczyńska (16), 3:0 Tarczyńska (34), 4:0 Tarczyńska (62), 5:0 Liliana Kostowa (83).
Medyk POLOmarket: Sowalska – Ficzay, Sławczewa, Grad (46. Nikolić), Pakulska – Balcerzak, Kovstowa, Daleszczyk, Sikora – Gawrońska (70. Dudek), Tarczyńska.