Agnieszka Duczmal honorową obywatelką Poznania! [ZDJĘCIA]

  Agnieszka Duczmal honorową obywatelką Poznania! [ZDJĘCIA]

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Agnieszka Duczmal kolejnym Honorowym Obywatelem Poznania!
  1/19
  przejdź do galerii

  Agnieszka Duczmal kolejnym Honorowym Obywatelem Poznania! ©Adrian Wykrota

  Z okazji imienin patronów Poznania - św. Piotra i Pawła - uroczysta sesja odbyła się w ratuszu. Wzięli w niej udział radni, prezydent i jego zastępcy, parlamentarzyści, przedstawiciele korpusu konsularnego, była premier Hanna Suchocka i były prezydent Ryszard Grobelny oraz wielu znamienitych gości.
  Grzegorz Ganowicz z PO, przewodniczący Rady Miasta przypomniał, że w wyniku wyborów samorządowych dokonała się w Poznaniu zmiana - prezydent i 40 proc. rady to nowi ludzie. I podkreślił, że poznaniacy z tą zmianą wiążą wiele nadziei.

  Prezydent Jacek Jaśkowiak apelował "Abyśmy budowali mosty, a nie mury", "Nie obrzucajmy się błotem, przekonując do swoich racji" i nawoływał do szukania kompromisów.

  - Potencjał Poznania to jego mieszkańcy - podkreślił J. Jaśkowiak. - Korzystajmy z tego!

  G. Ganowicz wspólnie z J. Jaśkowiakiem wręczyli tytuły Honorowy Obywatel Miasta Poznania i Zasłużony dla Miasta Poznania. Honorową obywatelką została Agnieszka Duczmal, dyrygentka i założycielka orkiestry Amadeus.

  - To nie tylko święto dla mnie, ale także dla mojej rodziny i orkiestry. Oni wszyscy towarzyszą mi i wspierają mnie przez te wszystkie lata - mówiła A. Ducz-mal. I dziękowała mężowi Józefowi, który "nie dał się stłamsić przez 46 lat", dzieciom oraz swoim rodzicom. - Wielokrotnie miałam propozycje pracy za granicą. Zostałam, bo całe serce oddałam miastu i orkiestrze.

  Jana Subrova: - 15 lat temu zakochałam się w Poznaniu. To miłość na całe życie
  Tytuły zasłużonych otrzymali: prof. Jacek Wiesiołowski, historyk i redaktor naczelny "Kroniki Miasta Poznania"; Helena Tzoka - Eleni, piosenkarka; Michał Grudziński, aktor filmowy i teatralny, występujący w Teatrze Nowym; Jana Subrova bibliotekarki z Brna - partnerskiego miasta Poznania oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Można tylko westchnąć..

  J. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Wyborne grono.. Jak strasznie tęsknię do tych czasów, kiedy błyszczały prawdziwe perły, a nie nędzne naciągane podróby = celebryci.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Agnieszce

  elo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Agnieszko, wielkie przeogromne gratulacje... jeśli komuś należy się ten tytuł to właśnie Tobie - jesteś nierozerwalnie związana z naszym miastem...nie wyobrażam sobie Poznania bez Amadeusa i bez...rozwiń całość

  Agnieszko, wielkie przeogromne gratulacje... jeśli komuś należy się ten tytuł to właśnie Tobie - jesteś nierozerwalnie związana z naszym miastem...nie wyobrażam sobie Poznania bez Amadeusa i bez Ciebie za pulpitem... dzięki, ze tak pięknie umiesz się starzeć, ze nie naciągasz się i nie robisz z twarzy maski.., że zawsze jesteś sobą i taką pozostań - wielu wspaniałych sukcesów na wszelkich możliwych niwach. Ale tej muzycznej najbardziej. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ?

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Bardzo miłe gratulacje... ale po co ta wstawka o starzeniu się?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo