Agrochest ścigał się ze Zbigniew Bródką na trasie, którą pokonał Rafał Majka!

Michał Putz (drugi z lewej) wypadł najlepiej z zawodników Agrochestu podczas Tour de Pologne amatorów Fot. Archiwum Agrochestu
Bardzo udany był miniony weekend dla zespołu Agrochest Team. Ekipa z Kostrzyna Wielkopolskiego miała bardzo napięty harmonogram startów, bo uczestniczyła w aż trzech imprezach.

Najpierw w Bukowinie Tatrzańskiej rywalizowała w Tour de Pologne Amatorów, a następnie w kolejnej rundzie zawdów Trzy Wieże XC, która odbyła się w Szczecinie. Wreszcie równocześnie inni zawodnicy z Kostrzyna ścigali się w Suchym Lesie w Grand Prix Wielkopolski.

10 zawodników wystawił Agrochest Team w Tour de Pologne. Trasa liczyła 38 km, a przewyższenie wynosiło 830 m. Na takiej samej rundzie z podjazdem pod Ząb, Gliczarów i Bukowinę Tatrzańską rywalizowali potem zawodnicy World Touru z Rafałem Majką na czele. Na starcie TdP Amatorów stanęło ponad 1400 zawodników. Michał Putz finiszował na 13. miejscu. Cztery lokaty wyżej sklasyfikowany został medalista IO w Soczi – Zbigniew Bródka. Bardzo wysoko, bo na czwartym miejscu Agrochest Team (w składzie Putz, Marcin Gembicz, Wojciech Czajka i Kazimierz Szczepaniak) ukończył zmagania w klasyfikacji drużynowej.