Agrochest Team na zakończenie sezonu porządził w Łopuchowie!

W kategorii M-4 triumfował Marcin Gembicz
W kategorii M-4 triumfował Marcin Gembicz Fot. Archiwum Agrochestu Team
W Łopuchowie koło Murowanej Gośliny odbyła się finałowa runda Grand Prix Wielkopolski. Był to zarazem ostatni tegoroczny start zawodników kostrzyńskiego zespołu Agrochest Team w kolarstwie górskim.

Zawody w Łopuchowie odbyły się na bardzo szybkiej trasie. Zawodnicy na dystansie MINI mieli do pokonania 31 km, a zwycięzcy - Pawłowi Szczepaniakowi z ekipy Agrochest Team, zajęło to 57 minut 35 sekund. Kolejny bardzo dobry wyścig pojechał Hubert Spławski - najszybszy w M-1 i 11 w klasyfikacji generalnej. Dwa miejsca niżej uplasował się trzeci zawodnik kat. M-3 - Wojciech Czajka. Ponownie na podium stanął Kazimierz Szczepaniak - drugi w M-4, a Dagmara Helman była trzecia w K-3.

Świadkami pasjonującej rywalizacji byliśmy na dystansie MEGA (dwie rundy po 31 km) i również tutaj zawodnicy Agrochestu odegrali czołowe role. O wszystkim zadecydował finisz 6 zawodników. Najszybszy był Mateusz Mróz z drużyny Duda-Cars
Rybczyński, ale tuż za jego plecami finiszował Michał Putz (Agrochest Team) – zwycięzca w kat. M-2. Czwarty i piąte miejsce na mecie zajęli kolejni kolarze Agrochestu - Marcin Hermanowski oraz Mateusz Laszczyk, którzy zajęli miejsca na podium w swoich kategoriach. Kategorie M-4 i K-3 to kolejne zwycięstwa Agrochestu - kolejno wygrywali Marcin Gembicz i debiutująca w zespole Marta Olewińska.

Startem w Łopuchowie Agrochest Team zapewnił sobie drugi raz z rzędu wygraną w drużynowej klasyfikacji GP Wielkopolski. Za dwa tygodnie odbędzie się oficjalne zakończenie sezonu.