Akademia Judo Poznań po pierwszym starcie zagranicznym i medalowej wizycie na Pucharze Polski w Opolu

Juniorki Akademii Judo Poznań prezentują medale i dyplomy zdobyte podczas Pucharu Polski w Opolu
Zawodnicy Akademii Poznań Judo zaliczyli pierwszy międzynarodowy start w tym roku oraz zdobyli kolejne ważne doświadczenia. Tym razem podczas turnieju European Open w Pradze.

Do stolicy Czech poznaniacy pojechali w składzie: Eliza Wróblewska (70kg), Agata Szafran (63kg), Kacper Kubiak (90kg). W zawodach w sumie uczestniczyło 28 zawodników z Polski, a w samym turnieju wystartowało ponad 300 judoków z 23 krajów.

Eliza Wróblewska zajęła bardzo dobre, siódme miejsce. Trochę mniej szczęścia mieli Agata Szafran i Kacper Kubiak, ponieważ zakończyli rywalizację po pierwszych walkach.

W minioną sobotę odbył się też Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Opolu - pierwszy krajowy turniej z tegorocznego kalendarza Polskiego Związku Judo.
Zawodnicy Akademii Judo wystartowali w dziewięcioosobowym składzie. Zdobyli aż cztery medale: Piotr Muszyński (81kg)- miejsce drugie, Natalia Stokłosa (48kg)- miejsce trzecie, Monika Olejnik (52kg)- miejsce trzecie, Natalia Nowaczyk (78kg)- miejsce trzecie.
W turnieju wzięli także udział: Jakub Mrozek (100kg), Olga Jarmuż (57kg), Yurii Kalinchyk (60kg), Dzmitry Zelianko (60kg) i