Akademia Polskiego Filmu inauguruje zajęcia

  Akademia Polskiego Filmu inauguruje zajęcia

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Waldemar Wylęgalski/Polskapresse

  W Kielcach ruszają zajęcia Akademii Polskiego Filmu.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Waldemar Wylęgalski/Polskapresse

  Studenci z kieleckich uczelni będą mogli uczestniczyć w Akademii Polskiego Filmu. 26 października w kinie Wojewódzkiego Domu Kultury rozpoczyna się dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego. Jak informuje koordynator projektu, kierownik kina Jarosław Skulski, program obejmuje pokaz 96 polskich filmów fabularnych z różnych gatunków. Zajęcia będą prowadzić profesorowie i doktorzy z całej Polski, a także filmoznawcy z Kielc.

  Adresatami Akademii Polskiego Filmu są przede wszystkim studenci. Jej zajęcia uzupełnią programy humanistyczne wyższych uczelni. Już dwie uczelnie kieleckie Uniwersytet Jana Kochanowskiego oraz Politechnika Świętokrzyska uznały zajęcia Akademii jako zajęcia fakultatywne. Do projektu zaproszeni są także uczniowie liceów, zainteresowani kinem.

  Zajęcia Akademii będą odbywać się raz w tygodniu, w trakcie jednego spotkania będzie godzinny wykład, projekcja filmu oraz spotkanie z twórcami. W pierwszym semestrze odbędzie się 12 spotkań. Cykl zamknie spotkanie z Andrzejem Wajdą oraz projekcja jego filmu "Popiół i diament".

  Pomysłodawcą projektu jest Polski Instytut Sztuki Filmowej razem z Fundacją Film Polski, Filmoteką Narodową i Stowarzyszeniem Filmowców Polskich.

  Kielce to kolejne miasto po Warszawie, Łodzi i Krakowie w którym działa Akademia. Tym co wyróżnia Akademię w Kielcach jest to, że zajęcia filmowe dla studentów są bezpłatne.

  łn, wiadomosci.onet.pl, PAP

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo