Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu: Wielkopolscy zawodnicy spisali się na medal!

ŁOS
Od lewej stoją: Agnieszka Krzyżostaniak, Anna Muller, Krystian Wochna (trener),Karolina Stadnik, Małgorzata Stefaniak Fot. AZS Poznań
Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Wielkopolski w Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu, które odbyły się w Warszawie.

W zawodach udział wzięło 338 najlepszych pływaków-studentów z 68 klubów uczelnianych z całej Polski. Wśród uczestników można było zobaczyć byłych oraz aktualnych medalistów mistrzostw kraju, w tym m.in. Pawła Korzeniowskiego, Sławomira Kuczko, Alicję Tchórz czy Klaudię Naziębło.

W rywalizacji mężczyzn Kacper Majchrzak z Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu zdobył indywidualnie dwa medale kraulem: złoty na 100 m i srebrny na 50 m.

W konkurencjach sztafetowych poznaniacy stawali na podium trzykrotnie.

Drużyna kobiet AWF Poznań w składzie Agnieszka Krzyżostaniak, Małgorzata Stefaniak, Anna Muller, Karolina Stadnik, w sztafecie 4 x 50m stylem zmiennym zajęła drugie miejsc. Na tym samym dystansie zawodnicy UAM Poznań (Piotr Kowalik, Damian Kowalik, Juliusz Żebrowski, Bartosz Ziemniarski) wywalczyli złoty medal .

W sztafecie 4x50 m stylem dowolnym UAM Poznań (Marek Michałowski, Mikołaj Osuch, Wojciech Charyna, Michał Kamiński) zdobył srebrny medal. Podsumowaniem świetnego występu naszych reprezentantów jest zwycięstwo zespołu AWF Poznań w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet oraz trzecie miejsce UAM Poznań wśród mężczyzn. UAM dodatkowo zwyciężył również w klasyfikacji typów uczelni - uniwersytety.

Zwycięska ekipa AWF wystartowała w składzie: Katarzyna Gierlik, Marta Zborowska, Magdalena Wiśniewska, Anna Ślusarczyk, Anna Muller, Agnieszka Krzyżostaniak, Małgorzata Stefaniak, Karolina Stadnik, Alicja Szwarc, Sandra Kaczmarek oraz Aleksandra Szalkowska.