Akademiczki podejmą lidera, podwójne emocje w Ostrowie

Daria Marciniak w ostatnim ligowym meczu zdobyła dla Enei AZS aż 32 punkty
Daria Marciniak w ostatnim ligowym meczu zdobyła dla Enei AZS aż 32 punkty Fot. Grzegorz Dembiński
Tym razem kibiców basketu w Wielkopolsce czekają podwójne emocje w Ostrowie i ciekawe starcie w Poznaniu akademiczek z liderem I ligi, Koroną Kraków.

W sobotę rywalem drużyny BM Slam Stal będzie szukający zwycięstw, nieprzewidywalny AZS Koszalin. Podopieczni Emila Rajkovica ostatnio wygrali z Polfarmeksem Kutno, a akademicy przegrali ze Stelmetem Zielona Góra po dość wyrównanym spotkaniu.

– W naszej grze było widać progres, to jednak jeszcze nie jest to, co chcielibyśmy prezentować. Udało nam się sporo poprawić i wyeliminować największe błędy. Szkoda tego dużego prowadzenia w pierwszej kwarcie. Mogliśmy trzymać aktualnych mistrzów Polski na odległość przynajmniej czterech punktów. Miałem nadzieję, że przyjezdni w pewnym momencie pękną. Tak się jednak nie stało. Może w Ostrowie wyciągniemy wnioski z meczu ze Stelmetem – zastanawiał się trener AZS, Piotr Ignatowicz.
Nieco wcześniej w Ostrowie pojawi się utytułowane CCC Polkowice. Uskrzydlone zwycięstwem nad MKK Siedlce ostrowianki liczą na zmęczenie polkowiczanek, które czwartek spędziły w podróży z Hiszpanii, gdzie poniosły kolejną porażkę w prestiżowych rozgrywkach Euroligi.

W Salamance tamtejszy Perfumerias Avenida pokonał CCC 81:60. Najskuteczniejszą koszykarką w drużynie pomarańczowych była Valeriya Musina, która rzuciła 20 punktów. Lider hiszpańskiej ekstraklasy był zdecydowanym faworytem i nie zawiódł. Gospodynie nadawały ton wydarzeniom na parkiecie, ale polkowiczanki grały bardzo ambitnie i nie pozwalały rywalkom na wypracowanie dużej przewagi. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 27:21, a w drugiej CCC zmniejszyło straty o kolejne dwa „oczka”. Nic takiego się jednak nie stało i w trzeciej kwarcie gospodynie powiększyły przewagę do 12 punktów.
W I lidze koszykarzy trudne wyjazdy czekają Biofarm i Polonię. Poznaniacy zagrają z niżej notowanym AZS AGH Kraków. Rywale mają jednak na koncie cztery zwycięstwa i są groźnym przeciwnikiem zwłaszcza we własnej hali.

Polonia natomiast zagra z liderem, tak samo jak koszykarki Enei AZS. Akademiczki w hali PP podejmą AZS Koronę Kraków. Łatwiejsze zadanie czeka w Jelenie Górze Pomarańczarnię.

Program spotkań w ligach koszykówki
PLK: BM Slam Ostrów – AZS Koszalin (sobota, godz. 19)
PLKK: Ostrovia – CCC Polkowice (sobota, godz. 16.30)
I liga mężczyzn: AZS AGH Kraków – Biofarm Basket Poznań (sobota, godz. 17), Sokół Łańcut – Jamalex Polonia Leszno (sobota, godz. 17.30)
I liga kobiet: Enea AZS Poznań – AZS Korona Kraków, Karkonosze Jelenia Góra – Pomarańczarnia MUKS Poznań (oba mecze w niedzielę o godz. 17)