Akademiczki trzykrotnymi mistrzyniami Poznania

Poznańskie akademiczki miały ostatnio dużo powodów do świętowania
Poznańskie akademiczki miały ostatnio dużo powodów do świętowania Fot. Archiwum Enei AZS
Udostępnij:
Poznańskie akademiczki okazały się jako szkoła najlepsze w finale Gimnazjady (Gimnazjum nr 9) w koszykówce kobiet oraz w piłce ręcznej, pokonując zawodowo grające szczypiornistki. Akademiczki wywalczyły również złoto w finale Licealiady (Liceum nr 20) w koszykówce. Wszystkie zwyciężczynie uczęszczają do Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych nr 37 na Osiedlu Wichrowe Wzgórze w Poznaniu.

We wtorek w hali sportowej Gimnazjum nr 9 odbył się Finał Gimnazjady w koszykówce dziewcząt. "Nowe-stare" mistrzynie, na co dzień reprezentujące barwy Enea AZS Poznań, w finale pokonały swoje koleżanki z Gimnazjum SMS (MUKS Poznań) 73:52.
Brązowe medale trafiły do rąk zawodniczek Gimnazjum nr 29. Miejsce czwarte przypadło Gimnazjum nr 55.

Wcześniej koszykarki 20 LO, na co dzień reprezentujące barwy EneA AZS Poznań zostały mistrzyniami Poznania w ramach Licealiady w koszykówce dziewcząt, w finale pokonały ZSMS (MUKS Poznań) 88:75.

Dzień Kobiet przyniósł nam rozstrzygnięcia w rywalizacji szkół gimnazjalnych dziewcząt w piłce ręcznej. W turnieju finałowym brały udział szkoły: G 5, G 9, G 60 i G 29. Po brązowe medale sięgnęły gospodynie - szczypiornistki Gimnazjum 5, pokonując w meczu o 3. miejsce koleżanki z Gimnazjum 29 5:4.
Sporo emocji przyniósł mecz finałowy, gdzie spotkały się - wielokrotne mistrzynie Poznania - podopieczne trenera Ireneusza Zawala - szczypiornistki Gimnazjum 60 oraz zawodniczki Gimnazjum 9, na co dzień trenujące ...koszykówkę w Enei AZS Poznań. A że sport lubi niespodzianki, szczególnie w wydaniu kobiet, to złote medale oraz tytuł mistrzyń Poznania wywalczyły podopieczne trenerki Małgorzaty Łabędzkiej-Chojnackiej z Gimnazjum 9, pokonując dotychczasowe mistrzynie 10:8.