Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Akcja dziennikarzy „Głosu Wielkopolskiego”: „Ukraino, my z Tobą”

Redakcja
Dziennikarze „Głosu Wielkopolskiego” przygotowali – w nakładzie 40 tys. - specjalny, bezpłatny informator w języku ukraińskim dla uchodźców z Ukrainy. Magazyn od czwartku będzie dystrybuowany w całej Wielkopolsce.

Nikt nie powinien pozostać bezczynny w sytuacji, gdy nasi sąsiedzi za wschodniej granicy stali się ofiarami brutalnej, bezwzględnej agresji putinowskiej Rosji. Gdy nasi sąsiedzi stają się ofiarami wojennych zbrodni, zmuszeni są do opuszczenia swoich domów i szukają schronienia także w Polsce.

Dlatego dziennikarze „Głosu Wielkopolskiego” przygotowali specjalny informator w języku ukraińskim „Ukraino, my z Tobą”, który bezpłatnie, począwszy od czwartku, będzie rozpowszechniany w Wielkopolsce wśród uchodźców z Ukrainy. Chcemy, by zawarte w nim informacje pomogły Ukraińcom odnaleźć się w nowej dla nich rzeczywistości.

- Bezpłatny, drukowany, informator w języku ukraińskim dla uchodźców z Ukrainy, który przygotowaliśmy powstał z porywu serca dziennikarzy „Głosu Wielkopolskiego”. Gdy armia rosyjska napadła na Ukrainę przychodzili z pomysłami, propozycjami "przecież musimy Ukraińcom pomóc". I tak narodziła się idea magazynu, w którym uchodźcy z Ukrainy znajdą niezbędne dla siebie informacje, jakie pomogą im odnaleźć się w Wielkopolsce, w nowej rzeczywistości - mówi Rafał Cieśla, szef działu "Wydarzeń" w Głosie Wielkopolskim.

- Wszyscy nasi dziennikarze pracowali po godzinach, często wieczorami, by zebrać niezbędne informacje - dodaje.

Bezpłatny 8-stronicowy informator, wydany w liczbie 40 tys. egzemplarzy zawiera informacje o miejscach i instytucjach w Poznaniu i regionie, w których znajdą pomoc humanitarną, finansową, edukacyjno-oświatową, prawną i medyczną. Przedstawiliśmy też podstawowe informacje dotyczące historii Poznania, komunikacji, imprez kulturalnych i oświatowych organizowanych także dla ukraińskich dzieci.

Szefami projektu „Ukraino, my z Tobą” byli Rafał Cieśla oraz Leszek Waligóra, zastępca redaktora naczelnego "Głosu". W przygotowaniu "jednodniówki" bardzo pomogła też Anastazja Bezduszna, Ukrainka, była dziennikarka "Głosu Wlkp.", która przetłumaczyła artykuły na język ukraiński. Projekt okładki przygotował Tomasz Bocheński, Dyrektor Artystyczny Polska Press Grupa.

Specjalna „jednodniówka” w języku ukraińskim będzie dystrybuowana w regionie za pośrednictwem państwowych i samorządowych instytucji, organizacji społecznych m.in. przez Caritas i Polski Czerwony Krzyż, fundacje i stowarzyszenia pomagające uchodźcom. Uciekinierzy z ogarniętej wojną Ukrainy, którzy trafią do Poznania będą mogli otrzymać go m.in. w Punkcie Recepcyjnym na terenie poznańskich MTP, w punkcie informacyjnym na Dworcu Głównym w Poznaniu, w Caritasie czy PCK na Górnej Wildzie 99.

Bezpłatny magazyn – może być też pomocny dla Polaków, którzy zdecydowali się przyjąć ukraińskich uchodźców we własnych domach. Będzie można go otrzymać także w recepcji „Głosu Wielkopolskiego” przy ul. Grunwaldzkiej 19 w Poznaniu.

Dostępny jest również online: Informator dla Ukraińców. Спеціальний порадник для українців.

Redakcja

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski