Akcja "Głosu Wielkopolskiego": Pociąg do marzeń już za kilka dni zawiezie dzieci na niezapomniane wakacje. Wspólnie spełniamy marzenia!

Milena Kochanowska
Milena Kochanowska
Joanna Płotkowiak z Fundacji Pomocy Dzieciom "Tak po prostu" odbiera z rąk Pawła Napieralskiego, prezesa oddziału Polska Press Poznań symboliczny voucher na wakacje dla dzieci
Joanna Płotkowiak z Fundacji Pomocy Dzieciom "Tak po prostu" odbiera z rąk Pawła Napieralskiego, prezesa oddziału Polska Press Poznań symboliczny voucher na wakacje dla dzieci Waldemar Wylegalski
Po raz kolejny zabieramy podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom "Tak po prostu" w podróż "Pociągiem do marzeń". Dzięki naszej akcji, dzieci już za kilka dni wyjadą na wyczekiwane kolonie i wycieczki.

W piątek, 30 lipca, w redakcji "Głosu Wielkopolskiego" odbyło się oficjalne przekazanie symbolicznego vouchera. Kwota darowizny, którą przekażemy na konto Fundacji wyniosła 35 tys. zł netto.

– Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a szczególnie "Głosowi", który tak wspaniale tę kolejną, naszą wspólną akcję przygotował, że przyniosła rezultaty przekraczające nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Agnieszka Pantkowska z Fundacji. – Dzięki tym funduszom zapewnimy dzieciakom naprawdę wymarzone wakacje.

– Jestem wdzięczny przedstawicielom firm, które złożyły się na to dofinansowanie. Nie jesteśmy w stanie zrekompensować tym dzieciom życia poza rodziną, ale taka akcja na pewno pozwoli im na oderwanie się od wielu problemów. Cieszymy się, że mogliśmy się do tego przyczynić – mówił podczas wręczenia vouchera Paweł Napieralski, prezes poznańskiego oddziału Polska Press.

Na wakacje i wycieczki już szykują się podopieczni z domów dziecka z Kosewa i Gniezna oraz ze świetlicy socjoterapeutycznej w Szamotułach. 25. dzieci ze świetlicy wyjedzie do Szklarskiej Poręby, a 10. dzieci z Kosewa pojedzie na różnorodne obozy tematyczne,
w zależności od swoich zainteresowań. Dla 35. dzieci z Gniezna Fundacja zorganizuje różne "Dni przyjemności" pełne niespodzianek.

– Dodatkowo, ze zgromadzonej kwoty postaramy się wesprzeć wakacyjnie również Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Lądku. Nie wiemy jeszcze w jakim zakresie, ale to może być wycieczka, wyjazd lub wyjście do kina – dodała Joanna Płotkowiak, współzałożycielka Fundacji, która odebrała z rąk Pawła Napieralskiego symboliczny voucher na wakacje dla dzieci.

Za pomoc dziękujemy partnerowi głównemu akcji, którym jest Veolia Energia Poznań SA oraz wszystkim pozostałym:
Benedykt i Rafał Bródka "POL-PLAN" Zakład Produkcji Plandek Sp. J., ENEA Operator Sp. z o.o., PLASTMET Sp. z o.o. Sp.k., TFP Sp. z o.o. Producent Tektury Falistej i Opakowań, TFP Grafika, KABAT TYRE Sp. z o.o. Sp. J., Firma Wegner Generalny Wykonawca, Spinko Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe K-FOX Krzysztof Lis, KŁOS Polska, Konspol Holding Sp. z o.o., Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”, PlantiCo - Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o., KREISEL Technika Budowlana Sp. z o.o., Wielkopolska Gildia Rolno - Ogrodnicza S.A. w Poznaniu, Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe "PROJ-EKO" Sp. z o.o., DYNAXO Sp. z o.o., Constructa Plus Sp. z o.o. Sp. K, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu, Granitex z Wągrowca, Dora Metal Sp. z o.o, Hoppecke Baterie Polska Sp. z o.o., CX-80 POLSKA A. Nadera D. Nadera Sp.J, Agrobex Sp. z o.o., Systherm Chłodnictwo i Klimatyzacja Sp. z o.o

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nowe narządzie do walki z cyberprzestępczością od CERT Polska

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski