Aktorki wspierają budowę oddziału dla chorych dzieci

  Aktorki wspierają budowę oddziału dla chorych dzieci

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Aktorki wspierają budowę oddziału dla chorych dzieci
  1/5
  przejdź do galerii
  Rozpoczęła się zbiórka społeczna na budowę nowego skrzydła kliniki leczącej dzieci chore na nowotwory przy ul. Szpitalnej.
  Lekarze i rodzice chorych dzieci zbierają pieniądze na budowę oddziału kliniki onkologicznej przy u. Szpitalnej. Jest to pierwsza tego typu akcja społeczna w Poznaniu.

  W tej chwili dzieci leczone są w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego przy ul. Szpitalnej. Warunki tam panujące nie spełniają jednak norm leczenia dzieci.

  – Dzieci przebywają w salach 4-osobowych do tego należy doliczyć dorosłych oraz pracujące przy chorych pielęgniarki. Z sali 4-osobowej robi się 8-osobowa. I to w warunkach szczególnych, ponieważ leczeni na nowotwory mają obniżoną odporność, łatwiej o zakażenie – tłumaczy prof.
  Jacek Wachowiak, kierownik kliniki. Dodaje, że rodzice są zmuszeni spędzić nawet trzy miesiące na krzesełku przy łóżku swojego dziecka, bo tyle trwa pierwsze podejście leczenia onkologicznego. – Swoje rzeczy trzymają pod łóżkiem lub na balkonie.

  Laboratorium działa w byłej zwierzętarni, brakuje oddziału dziennego pobytu, oddziału do rehabilitacji, sale są na ogół przepełnione, przesuwane są terminy przyjęcia na kontynuację leczenia dzieci.  Nowa klinika miałaby wszystkie te udogodnienia. Także ważny oddział dziennego pobytu, dzieci poddane kuracji antynowotworowej nie musiałyby zostawać na noc w szpitalu.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  osobistości

  sylwia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  znane osoby mają jednak łatwiej w zwróceniu uwagi na jakieś problemy albo idee, i dobrze, że pomagają ;p podobne akcje robią różne fundacje, np. poznańska fundacja razem łatwiej - remonty sal...rozwiń całość

  znane osoby mają jednak łatwiej w zwróceniu uwagi na jakieś problemy albo idee, i dobrze, że pomagają ;p podobne akcje robią różne fundacje, np. poznańska fundacja razem łatwiej - remonty sal szpitalnych czy pokoi swoich podopiecznych w ich domach ;) zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dlaczego?

  Nie przeszkadzać. Jestem w Warszawie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  niektóre twarze źle się kojarzą, nawet jak przyklejają się do szczytnych celów?
  Bo to jest PR na siłę!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Katarzyna Bujakiewicz na zdjęciu?

  dkjdsjs (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  to ta pani, która wykiwała wyborców oddając mandat po zebraniu głosów dla ekipy Grobelnego ? za takie autorytety dziękujemy !!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo