Allegro wspiera służbę zdrowia. Szpitale otrzymają urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń

Materiał informacyjny Allegro
16 mobilnych systemów do szybkiej i bezpiecznej dezynfekcji pomieszczeń trafi do placówek medycznych w całej Polsce. To efekt współpracy Allegro z Fundacją Lekarze Lekarzom. Platforma sprzedażowa od początku pandemii wspiera rodzimą służbę zdrowia, swoich klientów oraz współpracujących z portalem przedsiębiorców. Łącznie wsparcie Allegro wyniosło 490 mln zł. Oprócz pomocy służbom medycznym, w ramach zwalczania skutków pandemii, wsparcie otrzymali także seniorzy, dzieci i młodzież, osoby z niepełnosprawnością, w kryzysie bezdomności i wykluczone społecznie, jak również użytkownicy platformy Allegro.

*

Ostatni rok był dla polskiej służby zdrowia niezwykle intensywny. Lekarze, pielęgniarki i pozostali pracownicy służby zdrowia, musieli radzić sobie z pandemią koronawirusa, zajmując się jednocześnie przypadkami wszelakich innych chorób. W tym zadaniu, od początku pojawienia się COVID-19 w Polsce, pomaga portal Allegro, który wspiera działania rodzimych służb medycznych.

Mobilna dezynfekcja szpitali w całej Polsce
Tym razem platforma sprzedażowa, we współpracy z Fundacją Lekarze Lekarzom, powołaną przez Naczelną Izbę Lekarską, przekazała 16 mobilnych systemów do szybkiej i bezpiecznej dezynfekcji pomieszczeń.

Te przenośnie urządzenia, wyposażone w najnowocześniejsze lampy bakteriobójcze UV-C - Moon Beam, pozwolą placówkom medycznym w całej Polsce na szybkie i skutecznie przygotowanie pomieszczeń dla pacjentów. Mobilne systemy dezynfekujące posiadają m.in. uchylne promienniki, znacząco poprawiające skuteczność działania lamp, co potwierdziły już działania odkażające w jednym z bloków operacyjnych OIOM-u.

- Od początku pandemii Allegro zainicjowało szereg działań mających na celu walkę z negatywnymi skutkami COVID-19. Nasz priorytet to zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, klientom oraz partnerom biznesowym. Po wprowadzeniu ograniczeń, zadbaliśmy o to, by nasza platforma funkcjonowała sprawnie i pozwalała na szybkie, a jednocześnie bezpieczne zakupy. Ważne jest również dla nas wsparcie polskiej opieki zdrowotnej, która jest na pierwszej linii frontu. Pamiętaliśmy o tym rok temu fundując laboratoria diagnostyczne, zaopatrując szpitale w środki ochrony osobistej czy wspierając Fundusz Interwencyjny WOŚP. Pamiętamy o tym również dzisiaj. Dzięki darowiźnie przekazanej na rzecz Fundacji Lekarze Lekarzom na początku tego roku do 31 placówek trafiło blisko środki ochrony osobistej. Teraz przekazujemy mobilne systemy do szybkiej i bezpiecznej dezynfekcji pomieszczeń. W całej Polsce, w każdym województwie - od Łańcuta po Szczecin, od Krakowa do Kościerzyna - placówki medyczne będą dysponowały najnowocześniejszym sprzętem, który pozwoli im na szybkie i skutecznie przygotowanie pomieszczeń dla pacjentów. Urządzenia, w które wyposażamy szpitale wspólnie z Fundacją Lekarze Lekarzom oraz Naczelną Izbą Lekarską zapewnią bezpieczeństwo i ochronę przed bakteriami i wirusami dla pacjentów również, kiedy pandemia wreszcie dobiegnie końca - mówi Dagmara Brzezińska - dyrektorka ds. zarządzania kategoriami w Allegro.

Nowoczesne maszyny trafią do szpitali we wszystkich województwach, w takich miastach jak: Wrocław, Bydgoszcz, Lublin, Zielona Góra, Łódź, Kraków, Warszawa, Opole, Łańcut, Białystok, Kościerzyna, Chorzów, Kielce, Olsztyn, Poznań i Szczecin.

Dziesiątki tysięcy środków ochrony osobistej
Tylko na początku tego roku, dzięki darowiźnie (blisko 2 mln zł) przekazanej na rzecz Fundacji Lekarze Lekarzom, do 31 szpitalnych placówek trafiły środki ochrony osobistej, w tym 80 tys. maseczek FFP3 oraz FFP2, dziś zaś wspomniane lampy bakteriobójcze.

A to zaledwie wierzchołek góry lodowej, bowiem od początku pandemii Allegro pomaga służbie zdrowia, fundując m.in. laboratoria diagnostyczne, zaopatrując szpitale w środki ochrony osobistej czy wspierając Fundusz Interwencyjny WOŚP kwotą 2 mln zł - dzięki czemu do polskich szpitali zakupiono 24 respiratory. Ogromnym altruizmem wykazali się także klienci Allegro, dzięki którym udało się zabrać aż ponad 200 tys. zł na Fundusz WOŚP i walkę z pandemią.

Prawie pół mld zł na walkę z Covidem
Od początku pandemii Allegro zainicjowało szereg działań w walce z jej negatywnymi skutkami, zadbało przy tym o swoich klientów i współpracowników. Ci pierwsi skorzystać mogli m.in. z darmowego pakietu SMART!, dzięki któremu mogli bezpiecznie, szybko i bezkontaktowo zrobić zakupy dla siebie lub bliskich. W sumie klienci zaoszczędzili ok. 325 mln zł.

Platforma zadbała także o swoich doświadczonych klientów, poprzez uruchomienie specjalnej infolinii. Każdy senior codziennie w godz. 8-20 może zadzwonić do pracowników platformy sprzedażowej i uzyskać odpowiedź na pytania związane z Allegro, np. jak założyć konto na Allegro, wyszukać produkty i je kupić, jakie są metody płatności (może być to też płatność przy odbiorze dla seniorów bez bankowości internetowej), czy jaki wybrać sposób dostawy. Dzięki współpracy z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej (KIGS) udało się dotrzeć do szerokiego grona zainteresowanych.

Portal nie zapomniał także o przedsiębiorcach, zarówno już obecnych na platformie, jak i tych, którzy ze względu na pandemię musieli przenieść się do internetu. Dzięki Pakietowi Wsparcia dla Sprzedawców czyli wielu działaniom i narzędziom przygotowanym przez Allegro, mogli oni rozwinąć swoją sprzedaż na platformie sprzedażowej.

Ogólnopolski wolontariat Allegro #pomagamy_bo_umiemy
W pomoc ze zwalczaniem skutków pandemii w ramach wolontariatu zaangażowali się także pracownicy Allegro. Ponad 200 osób wsparło w sumie 77 inicjatyw w całej Polsce.

Z ich pomocy skorzystali seniorzy, dzieci i młodzież (która otrzymała laptopy do nauki zdalnej), osoby z niepełnosprawnością, w kryzysie bezdomności (wsparcie akcji Zupa na Głównym czy Fundacji Daj Herbatę) i wykluczone społecznie, a także społeczności lokalne, pacjenci hospicjów i podopieczni domów pomocy społecznej (dzięki sprzętowi dla podopiecznych krakowskiej Fundacji Brata Alberta), a także pracownicy służby zdrowia.

Więcej: http://koronawirus.allegro.pl/

Materiał oryginalny: Allegro wspiera służbę zdrowia. Szpitale otrzymają urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń - Dziennik Bałtycki

Dodaj ogłoszenie