Nasza Loteria

Amazon i jego pracownicy pomaganie mają w DNA

Materiał informacyjny Amazon
Pomagają, bo czują, że warto wyciągnąć rękę do tych, którzy potrzebują wsparcia. Często poświęcają swój wolny czas oraz środki po to, by komuś żyło się lepiej, by odmienić jego los. Takie osoby można spotkać w wielu centrach dystrybucyjnych Amazon. Firma postanowiła je docenić i wyróżnić. Jedną z tych osób jest Arkadiusz Dymalski, który pracuje w Sadach koło Poznania.

Załogę Amazon tworzy wiele osób o wielkim sercu. Każde centrum może poszczycić się pracownikami, dla których niesienie pomocy innym i wspieranie lokalnej społeczności jest czymś zupełnie naturalnym. Dla Amazon natomiast najważniejsi są pracownicy. Dlatego firma postanowiła te osoby docenić i wyróżnić w wyjątkowy sposób – organizując plebiscyt Amazon Stars.

W ramach inicjatywy pracownicy Amazon nominowali swoich kolegów i koleżanki z zespołów, opisując ich niezwykłe dokonania na polu dobroczynności w ostatnich dwunastu miesiącach. Wśród zgłoszeń było mnóstwo poruszających przykładów zaangażowania na rzecz innych, które dają inspirację i nadzieję oraz pokazują, że pomagać można na różne sposoby. Wybór laureatów nie był prosty, a sam plebiscyt po raz kolejny udowodnił, jak wiele fantastycznych, niosących bezinteresowną pomoc osób, pracuje w Amazon.

Pomaganie ma różne oblicza

Plebiscyt odbył się już po raz trzeci i pokazał, że pracownikom, jak i firmie, zależy na tym samym: zmianach na lepsze, trosce o słabszych i wspieraniu lokalnych społeczności. Dowodem tego jest liczba nominacji, które opisywały naprawdę inspirujące historie. Zaangażowanie pracowników Amazon przybiera różną formę, ale co najważniejsze – każde stanowi cegiełkę, która buduje lepszy świat.

Wśród tych, którzy otrzymują wsparcie pracowników Amazon, są m.in. niepełnosprawni, osoby w kryzysie bezdomności, seniorzy czy podopieczni domów dziecka. W tym roku wiele osób zaangażowało się na rzecz uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Wielu pracownikom leżał na sercu także los zwierząt – pomagali m.in. organizacjom zajmującym się psami, kotami, a nawet końmi.

Jury plebiscytu nie miało więc łatwego zadania. Po dyskusjach udało się wyłonić troje laureatów – gwiazdy tegorocznej edycji Amazon Stars. Jedną z nich został pracownik centrum dystrybucyjnego znajdującego się w Wielkopolsce.

Laureat spod Poznania pomaganie ma we krwi

Arkadiusz Dymalski pracuje w centrum dystrybucyjnym Amazon w Sadach koło Poznania i od 8 lat działa na rzecz swojej lokalnej społeczności. – Pomaganie wyniosłem z domu – obserwowałem moich rodziców, którzy byli zaangażowani społecznie i to przez nich zostałem tak ukształtowany – komentował laureat plebiscytu. Arkadiusz mieszkańców swojej gminy aktywizuje do licznych działań. Sam zainicjował szereg akcji o charakterze edukacyjnym i kulturalnym, m.in. Konkurs Filmów Amatorskich „Kręcimy Dopiewo!” czy warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży. Utworzył też miejscowy klub gier planszowych. To jednak nie wszystko: Arkadiusz pomaga także w aktywizacji zawodowej osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz wspiera działalność Koła Gospodyń Wiejskich działającego w jego gminie.

Odbierając wyróżnienie, laureat podkreślił, że praca w Amazon daje wiele możliwości, by działać na rzecz innych. – W Amazon jest wiele sposobów na to, by pomagać innym. Można np. zaangażować się w akcję Amazon Goes Gold i pomóc dzieciom z nowotworami czy wziąć udział w programie Amazon Gives Volunteers i wesprzeć swoją działalnością jakąś organizację pozarządową – wyjaśniał.

Wśród wyróżnionych znalazła się również Dominika Ząbek, która pracuje w centrum dystrybucyjnym Amazon w Bielanach Wrocławskich. To osoba o wielkim sercu dla dzieci w potrzebie, angażująca się w pomoc podopiecznym domów dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych. W 2020 roku zainicjowała akcję „Zostań Świętym Mikołajem”, a w 2021 r. akcję Wielkanocnych Prezentów od Zajączka. W ramach obu inicjatyw udało jej się zorganizować prezenty dla najmłodszych. Ale Dominika aktywnie działa nie tylko w okresach okołoświątecznych. Od czerwca 2021 r. organizuje również prezenty urodzinowe i z okazji Dnia Dziecka dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Ponadto w maju tego roku zebrała pieniądze na wymarzony prezent komunijny dla Gabrysi z Mazur, a także na upragniony obóz wakacyjny dla Laury z Rodzinnego Domu Dziecka w Srebrnej Górze.

Dominika przyznaje, że pomaganie dzieciom po prostu sprawia jej ogromną radość. – Bardzo się cieszę, że wywołuję na ich twarzach uśmiech i że część z nich mówi już do mnie „ciociu”. Nagrodę chciałabym zadedykować wszystkim ludziom, którzy prowadzą rodzinne domy dziecka, pogotowia opiekuńcze oraz wszystkim rodzinom zastępczym. To oni są dla mnie inspiracją – mówiła podczas wręczania nagród.

Kolejną gwiazdą Amazon został Damian Bubak z centrum dystrybucyjnego w Okmianach koło Bolesławca, który jest dawcą szpiku, a jego komórki macierzyste pomogły uratować czyjeś życie. Damian stara się popularyzować ideę rejestrowania się w banku komórek macierzystych jako dawca. Swoją nagrodę zadedykował Arkowi, który go nominował i któremu chciał bardzo za ten gest podziękować. A dlaczego angażuje się społecznie? – Pomaganie innym z pewnością poprawia mi samopoczucie – wyjaśniał Damian.

Gwiazdy spotkały się z Gwiazdami

Dla osób o takich zasługach nagrody musiały być wyjątkowe. Laureaci Amazon Stars zostali zaproszeni na świąteczny poczęstunek w centrum dystrybucyjnym w Okmianach, w którym wzięli udział także Cezary i Edyta Pazurowie. Ceniony aktor wraz ze swoją zaangażowaną w działalność społeczną małżonką wręczyli zwycięzcom specjalne nagrody, tzw. Dream Boxy, a także ufundowane przez siebie prezenty.

Ideą plebiscytu zachwycony był Cezary Pazura: – Warto pomagać innym na każdym polu i warto także doceniać osoby, które udzielają się charytatywnie. Mojemu sercu bardzo bliskie są wszelkie działania przynoszące dobro. Cieszy mnie niezmiernie, że miałem okazję poznać osoby, które tak mocno angażują się w pomoc na rzecz drugiego człowieka.

Z kolei Edyta Pazura podkreśliła, że osoby działające na rzecz innych, są naszymi bohaterami i to dzięki nim świat staje się lepszy. – Gwiazdy Amazon robią naprawdę niezwykłe rzeczy i to nie tylko od święta. Mam nadzieję, że ten konkurs i jego zwycięzcy będą dla nas wszystkich inspiracją na nadchodzący rok. Uczmy się od tegorocznych Gwiazd Amazon bezinteresownej i ofiarnej pomocy innym – mówiła.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski