AME w Futsalu: Porażka studentek UAM Poznań i szczęśliwy remis ich kolegów

Fragment grupowego meczu futsalistek UAM Poznań z Santarem PI (5:3)
Fragment grupowego meczu futsalistek UAM Poznań z Santarem PI (5:3) Fot. Archiwum AZS
Przed Akademickimi ME trzy drużyny gospodarzy zgłaszały medalowe aspiracje. Po dwóch dniach turnieju wszystkie mają już jednak punktowe straty.

W pierwszym poniedziałkowym meczu futsaliści z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu wygrali z tureckim Hitit University 11:1 (7:0). W swoim pierwszym spotkaniu futsalistki z UAM Poznań przegrały z Portugalkami z Santarem PI 3:5 (2:3), a ich koledzy z uczelni szczęśliwie zremisowali z izraelskim Ben Gurion University 4:4.

– Wiedzieliśmy, że jest to słabszy zespół i powinniśmy z nim wygrać. Na początku przycisnęliśmy go, a potem mogliśmy spokojnie kontrolować pojedynek – tłumaczył trener UE, Bogdan Sękowski. We wtorek UE rozegra decydujący mecz z Muenster University (godz. 10, hala UAM). W niedzielę UE przegrał bowiem z ekipą ze Splitu. W hali na Morasku we wtorek zagrają też zespoły UAM (kobiety o godz. 16, a mężczyźni o godz. 18).

Niestety futsalistki z UAM Poznań nie rozpoczęły dobrze AME. Przegrały z rywalkami z Portugalii 3:5. Początek meczu należał dla gospodyń. Bramkę już w 3.minucie zdobyła Paula Frączak. W 7. minucie zawodniczki z Santarem wyrównały. Niestety do końca pierwszej połowy poznanianki dały sobie strzelić jeszcze dwie bramki. Po przerwie w 27. min kontaktową bramkę na 2:3 zdobyła Agata Kutnik. Po chwili Portugalki strzeliły na 2:4. Poznaniankom nie udało się już odrobić strat i przegrały ostatecznie 3:5.
– Dziewczyny z Portugalii dobrze się ustawiały. Każdy nasz strzał był blokowany. Ich bramkarka też była w dobrej dyspozycji – powiedziała Kutnik.

Wyniki Akademickich ME w Poznaniu
mężczyźni: UAM Poznań – Ben Gurion University (Izrael) 4:4, UE Poznań – Hitit Uni (Turcja) 11:1, Uni of Split (Chorwacja) – Uni of Muenster (Niemcy) 5:4, Istanbul Uni (Turcja) – Waterford IT (Irlandia) 6:4, Darmstadt TU (Niemcy) – Vern (Chorwacja) 2:8, Uni of Minho (Portugalia) – Sumy State Uni (Ukraina) 3:1, Armenian State Uni (Armenia) – Technion IT (Izrael) 2L2, Uni of Evry (Francja) – Istanbul TU (Turcja) 6:4; kobiety: Munster Uni (Niemcy) – Ege Uni (Turcja) 8:2, UAM Poznań – Santarem PI (Portugalia) 3:5, Leuven Uni (Belgia) – Rouen Uni (Francja) 2:6.