Anakonda 2016: Amerykanie już ćwiczą w Biedrusku. Będą...

  Anakonda 2016: Amerykanie już ćwiczą w Biedrusku. Będą utrudnienia dla mieszkańców

  BLD

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Anakonda 2016: Amerykanie już ćwiczą w Biedrusku. Będą utrudnienia dla mieszkańców

  ©archiwum/Krzysztof Szymczak

  Prawie 200 żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych pojawiło się na poligonie w podpoznańskim Biedrusku. Odbywają się tam ćwiczenia Anakonda 2016.
  Anakonda 2016: Amerykanie już ćwiczą w Biedrusku. Będą utrudnienia dla mieszkańców

  ©archiwum/Krzysztof Szymczak

  190 amerykańskich żołnierzy ze 173 Brygady Wsparcia Logistycznego rozbiło swój obóz na poligonie w Biedrusku. - Wszyscy przyjechali z włoskiej bazy na ćwiczenia Anakonda - wyjaśnia kapitan Piotr Wójcik, rzecznik Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

  Ceremonia rozpoczęcia największych po 1989 r. ćwiczeń wojskowych Anakonda-16 miała miejsce w poniedziałek w warszawskim Rembertowie. - Manewry rozpoczną się we wtorek i weźmie w nich udział 31 tys. żołnierzy, w tym 12 tys. z Polski - wyjaśnia kapitan Wójcik.

  Uczestnicy wykorzystywać będą 3 tys. pojazdów, 105 samolotów i śmigłowców i 12 okrętów. Oprócz Polaków i Amerykanów w Anakondzie-16 bierze udział 16 państw NATO oraz pięć Partnerstwa dla Pokoju. Jeden z pierwszych epizodów manewrów obejmuje zrzut we wtorek na poligonie pod Toruniem blisko 2 tys. polskich, amerykańskich i brytyjskich spadochroniarzy wraz z haubicami, pojazdami i zaopatrzeniem. Przylecą oni ponad 30 samolotami bezpośrednio z Fort Bragg w USA, Ramstein w Niemczech i Krakowa.

  Natomiast w Biedrusku ćwiczenia będą obejmować m.in. transport samochodów terenowych Hummer, uzdatnianie wody.

  - Podczas manewrów będą wykorzystywane śmigłowce, karetki, cysterny czy wozy ewakuacji medycznej. Nasi instruktorzy będą się przyglądać Amerykanom - mówi rzecznik CSWL.

  Wiadomo już, że w związku z ćwiczeniami nastąpią utrudnienia dla mieszkańców Biedruska i okolicznych miejscowości. - Najprawdopodobniej 13 czerwca będzie problem z przejechaniem Drogi Łagiewnickiej - mówi kpt. Wójcik.

  Manewry Anakonda-16 zakończą się 17 czerwca.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  anakonda

  kora (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  morze niekturzy zapomieli jaka wolnosic dali nam ruskie wiec niepierdolic glupot i postudiowac historie jakich to mielisimy oswobodzicieliw 45 roku

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hahah

  hehehe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 9

  anakonda 2016, III WŚ 2017. Zadziwiające, wystarczyła 26 lat by otumanione społeczeństwo merdało ogonem na przyjazd obcych wojsk....... Nie myślcie, że skoro większość to popiera to jest to czymś...rozwiń całość

  anakonda 2016, III WŚ 2017. Zadziwiające, wystarczyła 26 lat by otumanione społeczeństwo merdało ogonem na przyjazd obcych wojsk....... Nie myślcie, że skoro większość to popiera to jest to czymś dobrym. Już nieraz jako Naród daliśmy plamę, nawet z map nas wymazali, tym razem też tak będziezwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  idiota

  hary (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Hahah co za debil

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo