sportowy24
  Andrzej Rusko: Zależy nam na tym, aby Poznań powrócił na...

  Andrzej Rusko: Zależy nam na tym, aby Poznań powrócił na żużlową mapę Polski

  Tomasz Sikorski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Andrzej Rusko (z prawej) w rozmowie z Piotrem Baronem

  Andrzej Rusko (z prawej) w rozmowie z Piotrem Baronem ©Pawel Relikowski

  Rozmowa z Andrzejem Rusko, przewodniczącym Rady Nadzorczej WTS Wrocław na temat tymczasowych przenosin Betard Sparty do Poznania.
  Andrzej Rusko (z prawej) w rozmowie z Piotrem Baronem

  Andrzej Rusko (z prawej) w rozmowie z Piotrem Baronem ©Pawel Relikowski

  Co zadecydowało o tym, że wicemistrzowie Polski z Wrocławia wybrali ofertę Poznania?
  Andrzej Rusko: W momencie, kiedy stało się jasne, że remont Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu potrwa jeszcze przez cały 2016 rok niemal natychmiast rozpoczęliśmy poszukiwania obiektu, na którym moglibyśmy rozgrywać swoje mecze. Wizytowaliśmy różne ośrodki. Braliśmy pod uwagę takie miasta jak Ostrów, Świętochłowice, Opole czy Gniezno.
  Ostatecznie uznaliśmy jednak, że najlepszym rozwiązaniem będzie Poznań. Powodów było kilka. Za stolicą Wielkopolski przemawiał choćby fakt, że to duży ośrodek o ogromnym potencjale. Potencjale, który w ostatnich latach nie był dla żużla wykorzystywany. A nam poza wszystkim zależy także na tym, aby Poznań powrócił na żużlową mapę Polski. Do tego doszła konkretna i przyjazna postawa władz miasta, którym zależało na tym, aby czarny sport zagościł na Golęcinie. Muszę jednak dodać, że wszystkie lokalne władze, z którymi negocjowaliśmy były bardzo zainteresowane startami Betard Sparty.

  Dlaczego zatem nie wybraliście Ostrowa? Tam wrocławscy kibice mieliby bliżej, a do tego tamtejszy obiekt spełnia wszystkie wymogi stawiane przez ekstraligę. O stadionie na Golęcinie nie można powiedzieć tego samego.
  Dodatkowym aspektem, który braliśmy pod uwagę przy wyborze miasta było partnerstwo, jakie chcemy zbudować z lokalnym środowiskiem żużlowym. Kierownictwo PSŻ Poznań wykazało się dużą aktywnością, otwartością, chęcią do współpracy, a także troską o kibica. To było dla nas bardzo istotne. W przypadku klubu z Ostrowa mieliśmy do czynienia z postawą roszczeniową. Dla nich ważniejsza od kibiców była liczba wejściówek VIP-owskich na nasze mecze. To trochę złośliwe i uproszczone tłumaczenie, ale coś w tym było. Głównym kryterium był jednak przede wszystkim potencjał obu miast. Trudno przecież porównywać Poznań z Ostrowem. Jestem przekonany, że w stolicy Wielkopolski będziemy mogli realizować nie tylko swoje cele sportowe, ale także biznesowe.

  Na jaką frekwencję liczy Pan podczas spotkań Betard Sparty w Poznaniu?
  Na stadionie ma być zamontowane siedem tysięcy siedzisk i wierzę w to, że na każdym meczu będą one zajęte. Jeśli tak się nie stanie, to uznam to za naszą porażkę. Mam jednak nadzieję, że tych kibiców będzie jeszcze więcej i wprowadzimy także bilety na miejsca stojące.

  A nie boi się Pan, że kibice z Poznania mogą nie identyfikować się z drużyną z Wrocławia?
  Nie, ponieważ żużel jest jeden. W tym sporcie nie ma niezdrowych emocji. Kiedy w poprzednim sezonie byliśmy zmuszeni korzystać ze stadionu w Częstochowie wówczas też słyszeliśmy od tamtejszych kibiców, że przyjdą na stadion, ale dopingować nas nie będą. A co się stało? Już na pierwszym spotkaniu półfinałowym mistrzostw Polski z Unią Tarnów po jednym z wyścigów niemal cały stadion skandował Betard Sparta. Wierzę, że podobnie będzie w Poznaniu.

  Czy są już znane ceny biletów na Wasze mecze?
  Jeszcze nie, ale mogę zapewnić, że ta cena będzie bardzo przystępna. Dla porównania powiem, że we Wrocławiu wejściówki na spotkania Betard Sparty oscylowały w granicach 25-40 złotych. W Częstochowie były jeszcze tańsze. Dodam też, że najprawdopodobniej będzie można kupować karnety na nasze mecze w Poznaniu.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl