Angelique Kerber wygrała Australian Open

BAZA
Angelique Kerber wygrała Australian Open Aaron Favila
Angelique Kerber w finale Australian Open pokonała faworyzowaną Serenę Williams 2:1 (6:4, 3:6, 6:4). Posiadająca niemieckie i polskie obywatelstwo tenisistka do turnieju przygotowywała się w Puszczykowie pod Poznaniem.

Finałowy pojedynek z udziałem Angelique Kerber i Sereny Williams stał na bardzo wysokim poziomie. Trenująca w Puszczykowie reprezentantka Niemiec skazywana była na porażkę, ale już w pierwszym secie pokazała, że nie przestraszyła się utytułowanej rywalki i wygrała tę partię 6:4.

W drugim secie lepsza była 6-krotna zwyciężczyni Australian Open i dzięki zwycięstwu 6:3 wyrównała stan meczu. O losie tytułu rozstrzygnął więc trzeci set.

W decydującej partii Angelique Kerber wygrała wojnę nerwów i zwyciężyła 6:4. Tryumf w Australian Open to pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze 28-letniej tenisistki.

Kerber wygrywając w finale z Williams "pomściła" Agnieszkę Radwańską, która przegrała z Amerykanką w półfinale.

Materiał oryginalny: Angelique Kerber wygrała Australian Open - Głos Wielkopolski