Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Animal Fest na MTP w Poznaniu. Obrońcy praw zwierząt uważają, że to promocja hodowli zwierząt egzotycznych

Alicja Durka
Alicja Durka
Robert Woźniak
W najbliższy weekend na MTP w Poznaniu ma się odbyć Animal Fest Summer. Obrońcy praw zwierząt mają wątpliwości, czy to dobry pomysł. Zieloni uważają, że to niepotrzebna trauma dla zwierząt. „Brak sprzedaży zwierząt, współpraca wyłącznie z legalnymi fundacjami, stowarzyszeniami, ogrodami zoologicznymi, promocja działań fundacji, stowarzyszeń i legalnych zarejestrowanych hodowli to trzy podstawowe zasady, których mocno się trzymamy!” - bronią się organizatorzy wydarzenia.

Animal Fest Summer to wydarzenie organizowane na Międzynarodowych Targach Poznańskich, na którym można zobaczyć zwierzęta gospodarskie, domowe, dzikie i egzotyczne. Organizatorzy zapowiadają, że dla zwiedzających dostępna będzie strefa, gdzie będzie można nabyć specjalistyczną karmę i nakarmić zwierzęta, przygotowano także szereg wykładów i szkoleń, które dotyczyć będą dyscyplin sportowych dla psów, transportu, żywienia, utrzymania i problemów behawioralnych zwierząt. Na miejscu pojawi się 60 gatunków zwierząt z całego świata.

Animal Fest — promocja hodowli?

Aktywiści z fundacji Viva! zgłaszają szereg wątpliwości co do organizacji tego typu wydarzeń. Malwina Malinowska z fundacji Viva! uważa, że należy skupić się na promocji adopcji zwierząt i cyrku bez zwierząt, a także na informowaniu o praktykach pseudohodowli.

- Dotarły do nas informacje, że podczas wydarzenia mają być promowane hodowle zwierząt egzotycznych, co jest postępowaniem skrajnie niewłaściwym. Bardzo często widzimy, w jakich fatalnych warunkach te zwierzęta są przetrzymywane, ludzie nie mają wiedzy na temat utrzymywania zwierząt, są one często trudne w utrzymaniu, a przede wszystkim — nie są stworzone do życia na naszym podwórku czy mieszkaniu

- tłumaczy Malwina Malinowska.

Obrońcy praw zwierząt wskazują także, że przetrzymywanie zwierząt w nowym, obcym miejscu, w tłumie ludzi i hałasie jest skrajnie nieodpowiedzialne. Opiekunowie zwierząt domowych doskonale wiedzą, że nawet wizyta u weterynarza czy wizyta znajomych bywa dla pupili niezwykle stresującym doświadczeniem. Podobnie jest w przypadku dzikich zwierząt, zwłaszcza takich, które już wiele przeszły.

- Na organizacje zostały też zużyte bardzo duże finanse, a za to można dofinasowań, chociażby sterylizację bezdomnych zwierząt, kupić karmę, żwirek czy inne rzeczy niezbędne do utrzymania zwierząt w schroniskach i fundacjach

- dodaje Malinowska.

Podobnego zdania jest partia Zieloni, która wystosowała pismo do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Według Zielonych wydarzenie budzi wiele wątpliwości natury prawnej i etycznej oraz może prowadzić do zwiększenia popytu na dzikie zwierzęta, czego skutkiem może być przemyt zwierząt egzotycznych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski