reklama

Antoni Macierewicz w Poznaniu: Tusk zatrudnia ludzi, by walczyli z prawdą o Smoleńsku [ZDJĘCIA]

Paulina JęczmionkaZaktualizowano 
Antoni Macierewicz, poseł PiS i szef zespołu parlamentarnego wyjaśniającego katastrofę smoleńską, został w sobotę w Poznaniu odznaczony Medalem Przemysła II. Polityk przez ponad 1,5 godziny mówił o Smoleńsku.

Antoniego Macierewicza uhonorował poznański Akademicki Klub Obywatelskich im. Lecha Kaczyńskiego. Na wręczenie Medalu Przemysła II na MTP przyszły tłumy - kilkuset poznaniaków. AKO przyznał mu medal za "szereg długotrwałych działań i zasług dla państwa i narodu polskiego oraz za obronę godności Polaków".

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Medal dla Macierewicza: Urząd Miasta Poznania nie zgodził się na uroczystość AKO przy pomniku

- Przyznajemy ten medal Antoniemu Macierewiczowi w uznaniu za zasługi ciągłej pracy na rzecz suwerennej pozycji Polski w świecie i obrony godności jej obywateli - uzasadniał nagrodę prof. Stanisław Mikołajczak, szef poznańskiego AKO. - Chcemy w ten sposób uhonorować wytrwałą pracę w dążeniu do prawdy i obrony narodu oraz państwa polskiego.

Kapituła Medalu wśród zasług Macierewicza wskazywała przede wszystkim na stworzenie KOR, likwidację WSI oraz "uparte, niezłomne dążenie do wyjaśnienia katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku".

Kilkuset zgromadzonych na uroczystości poznaniaków medal dla Antoniego Macierewicza przyjęło owacjami na stojąco. Zanim Macierewicz wyszedł jednak na mównicę, by opowiedzieć o pracach swojego zespołu parlamentarnego, aktorzy - Halina Łaborowska i Jerzy Zelnik wyrecytowali kilka wierszy m.in. Kochanowskiego, Herberta, Asnyka. Pojawiła się także poezja bardziej współczesna, w tym wiersze na temat katastrofy smoleńskiej. To był wstęp do długiego, trwającego ponad 1,5 godziny wystąpienia Antoniego Macierewicza.

Choć polityk PiS już na początku zapowiedział, że przedstawi kilka ustaleń zespołu parlamentarnego badającego katastrofę samolotu, to zanim do nich dotarł, minęła godzina. Najpierw Macierewicz m.in. ostro krytykował rząd za poddańczy stosunek wobec Rosji i próbę "walki z prawdą na temat śmierci prezydenta państwa".

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Poznań: Nie ma zgody na wręczenie medalu Macierewiczowi w siedzibie PAN

- Pamięć o poległych w Smoleńsku, którzy wciąż czekają, aż wyjaśnimy, co tam się stało i zrealizujemy ich misję, sprawia, że nie ma takich słów, ataków, które by nas dosięgły ze strony przeciwników - mówił w Poznaniu Antoni Macierewicz. - Naszym obowiązkiem jest zrealizowanie testamentu poległych, czyli walka o godną przyszłość i tożsamość narodową, którą realizował zarówno Lech Kaczyński, Anna Walentynowicz, jak i Jerzy Szmajdziński. Bo tam, gdzie jest wola i determinacja poświęcenia życia dla Polski, nie ma podziału na lewicę i prawicę. Chcemy wyjaśnić każdą śmierć.

Macierewicz twierdził, że wizyta prezydenta Lecha Kaczyńskiego i innych przedstawicieli polskiego państwa w Katyniu od początku była przygotowywana przy udziale Rosji. - Remont samolotu od początku był w rękach wywiadu rosyjskiego. To on sam decydował o wszystkich działaniach - przekonywał Antoni Macierewicz. - Dramat smoleński był więc dramatem państwa polskiego, które na naszych oczach jest likwidowane. A przedstawiciele naszego rządu nie umieją, nie potrafią, częściowo nie chcą wyjaśnić zagłady polskiej elity. Strasznie jest patrzeć na to, jak premier oddaje całe śledztwo i dowodzenie w ręce Rosji. Rząd wkłada więcej wysiłku w to, by prawdy nigdy nie wykryto. Premier zatrudnia ludzi, by walczyli z prawdą o śmierci prezydenta.

CZYTAJ TEŻ:
Poznań: Akademicki Klub Obywatelski odznaczy medalem Antoniego Macierewicza

Tym słowom Antoniego Macierewicza towarzyszyły owacje na stojąco. Takich momentów podczas jego wystąpienia było jeszcze wiele. Goście uroczystości kiwali też potakująco głową, gdy Antoni Macierewicz mówił, że już w 2008 roku "rozpoczęto zewnętrzne operacje grożące życiu prezydenta Lecha Kaczyńskiego". Polityk PiS miał tu na myśli wizytę Lecha Kaczyńskiego w Gruzji, podczas której w pobliżu wiozącej go kolumny samochodów oddano serię strzałów ostrzegawczych.

- Zamach gruziński był pierwszą próbą sprawdzenia, jak reagują i działają polskie instytucje państwowe, media, elity, służby specjalne. I okazało się, że polskie państwo jest otwarte na oścież na agresję - mówił Macierewicz.

Polityk PiS pokazał też poznaniakom stworzony przez rosyjską agencję informacyjną RIA Novosti film, który jest, zdaniem agencji, rekonstrukcją wydarzeń z 10 kwietnia, Macierewicz kilkukrotnie pokazywał scenę symulacji wybuchu samolotu podczas lotu - nad ziemią.

- Premier Tusk zaraz po katastrofie miał do wyboru dwie Rosje - tłumaczył Macierewicz. ¬- Tę Rosję Putina, która już 20 minut po katastrofie ogłosiła, że wszyscy zginęli, a wina leży po stronie pilotów oraz tę Rosję, która stworzyła ten film, która przez rosyjskich prokuratorów proponowała wspólne śledztwo i stworzyła szczegółową dokumentację, z której nasz rząd nie korzysta. Bo Tusk wybrał Rosję Putina.

Antoni Macierewicz, przedstawiając ustalenia swojego parlamentarnego zespołu, wyświetlił na rzutniku kolorowe wykresy. Wskazał, że to kopia zapisu z czarnej skrzynki parametrów lotu Tu-154. Choć wykresy były zupełnie niezrozumiałe dla przeciętnego Kowalskiego, to Macierwicz tłumaczył, że z zapisów wynika, iż w samolocie doszło do awarii silnika jeszcze ok. 150 metrów od brzozy, w którą miał uderzyć.

- Ta tragedia rozpoczęła się na wiele metrów przed tzw. pancerną brzozą - przekonywał Macierewicz. - Dodatkowo, z trajektorii lotu wynika, że samolot leciał wysoko nad brzozą i w ogóle jej nie dotknął. Potwierdzają to ustalenia Rosjan - brzoza nie została w dniu katastrofy złamana. Z zapisów czarnej skrzynki wynika również, że za brzozą w samolocie pojawiły się dźwięki przesuwanych przedmiotów.

Macierewicz pokazał też poznaniakom mapę terenu z "naniesionymi danymi od prokuratury". Były to oznaczenia na czerwono punktów, w których miały znaleźć się szczątki samolotu. Z materiału Macierewicza wynikało, że skrzydła samolotu zaczęły się rozpadać już 10 metrów przed brzozą, a fragmenty jego kadłuba rozpadł się z kolei około 180-200 metrów przed miejscem, gdzie Tu-154 pierwszy raz zetknął się z ziemią.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 85

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

d
dr.jurgen

Uwielbiam czytać jazgot i wycie bydła. To daje człowiekowi takiego pozytywnego kopa. No dobrze, a teraz pytam poważnie Zdzisiek, czy wziąłeś przepisaną dawkę antydepresantów bo choroba zaczyna przechodzić z fazy przewlekłej w ostrą? Tak po ludzku, martwimy się o ciebie, naprawdę.

E
Elf

Jak szybko POpaprana hołota dotarła na tą stronę ..... to ryży fryc zrobił z nich uczynił. Wrzeszczą, plują, szydzą, nienawidzą ......... psychopaci

J
Jo Antek

Módlcie się o zdrowie dla Antka bo o rozum za późno

d
do posen

ty tej grupie do pięt nie dorastasz ,a Poznań nie jest twój. Twój pseudonim też nie jest poznański.

j
jakobin

juz wiosna a wszystko nadal skute lodem ....?

N
Nepomucen

Zatrute mozgi propaganda na nazwisko Maciarewicz zaraz lacza to z Smolenskiem zapominaja ze ten Maciarewicz to takze komitet obrony robotnikow i dzialanosc niepoleglosciowa i chocby z tych wgledow nie nalezy kwestioniowac odnaczenia

w
ws

Powtarzaj mantrę Platformy Obłudy, może w końcu sam w mataczenie uwierzysz. Lemingoza to straszna choroba.

G
Gość

za zmarłych krewnych? Bo tego polisa nie obejmowałą.

A ci co wzieli kasę do złotówki wraz z odsetkami ją oddadzą jeśli się przyjmie tezę pana M.

o
oreo

Zapewne chodzi o politycznych cymbałów, bo w każdej grupie społecznej tacy są, wsród profesorów również.

l
lidka

Tematyką można się "zajmować"-co nie znaczy-znać i rozumieć temat!! Dlatego radziłabym, by nie wyzywać świetnych wykładowców poznańskiej uczelni od: cymbałów!

l
lidka

Tematyką można się- "zajmować", co nie znaczy-znać i rozumieć temat!! Dlatego radziłabym nie wyzywać świetnych wykładowców poznańskiej uczelni od: cymbałów.

l
lidka

Tematyką można się zajmować, co nie znaczy- znać temat!

Y
Ynteligent z rzoliboża

No cóż, niektórym ludziom wszystko kojarzy sie z doopą.

P
Pelagia

To jest wojna Izraela z Koreą Północną!
Zobaczmy na tytuły w „polskiej” prasie: Gazeta Wyborcza: „Korea Północna: Atak na USA zatwierdzony. USA: Kolejna prowokacja, która zwiększy izolację”; Dziennik.pl: „Koreę Północną trzeba traktować jak Andersa Breivika”; Rzeczpospolita: „Armia Korei Północnej „zatwierdziła” atak nuklearny na USA” itp, itd. Widać kto zarządza polskimi mediami.
A prawda jest zupełnie inna. Jak wiadomo, USA jest izraelskim wasalem, nie ukrywają tego nawet żydowscy liderzy - w 2001 roku Ariel Sharon powiedział:
„Za każdym razem gdy coś robimy, mówicie mi, że Amerykanie zrobią to lub tamto. Chcę powiedzieć jasno: nie obawiajcie się amerykańskiej presji na Izrael. My żydzi kontrolujemy USA i Amerykanie o tym wiedzą”:
Czy można mieć wątpliwości, że to co się dzieje w rzekomym konflikcie Korei Północnej z USA nie jest wynikiem presji Izraela? Jak się okazuje, Izrael ma wystarczająco mocne powody by nienawidzić Korei Północnej. W artykule „Tajna wojna Izraela z Koreą Północną”: przypomniano kilka ważnych faktów, o których nie dowiemy się ze „ścierwomediów”:
# Korea Północna nie uznała Izraela za kraj i głośno potępia traktowanie wygnanych Palestyńczyków; # Wspomaga zaawansowaną technologią wojskową kraje arabskie, które są na liście wrogów Izraela; # W 2007 Izraelskie lotnictwo zbombardowało syryjskie laboratorium wojskowe zabijając 10 koreańskich naukowców; # Są doniesienia o tym, że Korea Północna zaopatrzyła niektóre kraje arabskie w broń jądrową; # Zatopienie torpedą południowo koreańskiego statku w 2010 roku, co o mało nie wywołało konfliktu wojennego pomiędzy
obiema Koreami, było operacją fałszywej flagi Izraela, który posiada niemieckie supernowoczesne łodzie podwodne. Południowo koreańskie śledztwo wykazało, że torpeda była właśnie produkcji niemieckiej!;
# Syjonistyczny Hollywood promuje wojnę z Północną Koreą już od kilku lat. Np. film „Czerwony Świt”, który zrealizowano w 2010 r., a wypuszczono w 2012 r., opisuje totalnie absurdalną inwazję Korei Północnej na USA.
W wojnie z Koreą Północną, syjoniści używają więc amerykańskiego wasala, któremu z kolei służy Korea Południowa, aby za wszelką cenę wszcząć tam wojnę. Lider północno-koreański być może ma na sumieniu wiele rzeczy ale na pewno nie jest samobójcą. Podobnie eskalowane były konflikty z Irakiem, Libią czy Syrią, ale tym razem dla syjonistów nie będzie to jednak lekka przeprawa - zarówno Chiny, jak i Rosja nie mogą się biernie przyglądać zbrodniczym działaniom syjonistów w tym regionie.
Kurt Nimmo widzi konflikt koreański w jeszcze szerszej perspektywie. W artykule „Globalna elita przygotowuje nową wojnę koreańską by wybuchła w tym samym czasie co ekonomiczna implozja”: . Nimmo twierdzi, że Rezerwa Federalna przygotowuje upadek ekonomii po to by wprowadzić autorytarne rządy globalne. Potrzebny jest jednak pretekst, a może być nim właśnie wojna z Koreą. Wybuch nowej bańki spowodowanej masowym dodrukowywaniem pieniędzy, tzw. quantative easing, jest pewny a nastąpi już niedługo. Spowoduje on nową serię „pomocy” dla banków tzw. bailoutów oraz zanik resztek ekonomicznego wzrostu. Banksterzy zawsze używają depresji w inicjowaniu wojen, nie tylko dlatego że wojna jest sposobem na wzbogacenie kompleksu militarno-
przemysłowego, ale przede wszystkim dla konsolidacji majątku i władzy. Wojna jest także sposobem na przymus do
posłuszeństwa wobec ludności, a w USA w warunkach pokojowych jest to bardzo trudne, gdyż Amerykanie są uzbrojeni. Szkoda, że Nimmo nie dodaje kim są ludzie z Rezerwy Federalnej i tzw. „globalnej elity” i komu służą. Widać, że te media
„alternatywne” też mają swoich panów...

m
manneken pis

Ot taki z ciebie durak.
Po pierwsze: nie kalaj mi tu pięknej rosyjskiej mowy knajackim językiem.
Po drugie: naucz się pisać po polsku matole: wlepiłeś toczkę po wykrzykniku.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3