Aplikacja ,,E-niezbędnik COVID-19’’ – wsparcie dla osób z niepełnosprawnością

Materiał informacyjny STOP Barierom
Powstała praktyczna aplikacja ,,E-niezbędnik COVID-19’’ w ramach II edycji ogólnopolskiej kampanii STOP Barierom na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością. Partnerem Strategicznym projektu jest PKO Bank Polski.

Narzędzie jakim jest aplikacja ,,E-niezbędnik COVID-19’’ zapewnia przede wszystkim kompendium wiedzy dla osób niepełnosprawnych na temat koronawirusa i wywoływanej przez niego choroby COVID-19. Znajdziemy tutaj informacje dotyczące objawów choroby, sposobów zarażenia się koronawirusem i metod ochrony przed nim. Takie wiadomości są ważne zwłaszcza dla tej grupy społecznej, bo osoby niepełnosprawne zazwyczaj znajdują się w grupie ryzyka.

Ponadto korzystając z aplikacji uzyskujemy dostęp do szczegółowych informacji
o różnych formach pomocy finansowej przysługującej osobom z niepełnosprawnością w trakcie pandemii. To np. świadczenia związane z poddaniem się kwarantannie, dofinansowaniem kosztów opieki w warunkach domowych, ulgi podatkowe
i w składakach na ZUS, czy też specjalny program pomocowy PFRON dla osób niepełnosprawnych, które zostały poszkodowane przez epidemię. Aplikacja informuje również o zmianach w przepisach prawnych i zawiera dane kontaktowe do instytucji zapewniających pomoc niepełnosprawnym osobom.

Aplikacja ,,E-niezbędnik COVID-19’’ to niezwykle cenna inicjatywa skierowana do ludzi, którzy szczególnie mocno doświadczyli negatywnych skutków epidemii koronawirusa, a teraz próbują wrócić do normalnego funkcjonowania społecznego i zawodowego – podkreśla prof. dr hab. n. med. Janusz Kocki, Przewodniczący Rady Naukowej Fundacji Neuron+ i dodaje – Mamy nadzieję, że pomoże im w tym aplikacja ,,E-niezbędnik COVID-19”.

Aplikację ,,E-niezbędnik COVID-19’’ można pobrać w sklepach App Store i Google Play. Narzędzie jest proste i przejrzyste w użytkowaniu i mogą z niego także korzystać osoby z dysfunkcjami wzroku, dzięki opcji dostosowania wielkości czcionki i kontrastu. Istotnym elementem aplikacji jest również ,,Neuron”, czyli wirtualny doradca, który pomaga w szybkim znalezieniu potrzebnych informacji. Funkcjonalne rozwiązanie to również możliwość zapisania informacji jako ,,ulubionych’’, co pozwala użytkownikowi korzystać z nich zawsze, kiedy ich potrzebuje.

Więcej na www.stopbarierom.pl


PARTNER STRATEGICZNY

Wideo

Materiał oryginalny: Aplikacja ,,E-niezbędnik COVID-19’’ – wsparcie dla osób z niepełnosprawnością - Polska Times

Dodaj ogłoszenie