sportowy24
  Arena Dębiec już otwarta! Akademia Piłkarska Reissa...

  Arena Dębiec już otwarta! Akademia Piłkarska Reissa zaprosiła młodych piłkarzy do jednego z najnowocześniejszych obiektów Poznania [ZDJĘCIA]

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Młodzi piłkarze z Poznania i Wielkopolski będą mieli w Arenie Dębiec komfortowe warunki do całorocznego treningu
  1/11
  przejdź do galerii

  Młodzi piłkarze z Poznania i Wielkopolski będą mieli w Arenie Dębiec komfortowe warunki do całorocznego treningu ©Grzegorz Dembiński

  W czwartek w Poznaniu otworzyła podwoje Arena Dębiec. To całoroczny obiekt piłkarski przy ul. Łozowej, który ma służyć nie tylko zawodnikom Akademii Piłkarskiej Reissa, choć to ona jest jego właścicielem.
  W otwarciu wziął udział patron akademii i spora grupa osób ze świata piłkarskiego. – Arena Dębiec to ośrodek, który zapewnia możliwość całorocznego treningu na najwyższej jakości murawie, w warunkach, których nie powstydziłyby się najlepsze kluby w Europie. Otwarcie bazy szkoleniowej na Dębcu to kolejny krok w rozwoju akademii – przyznał Reiss.

  Możliwość całorocznego korzystania z hali przez mieszkańców miasta ma także duże znaczenie w kwestii popularyzacji sportu w naszym mieście.
  – Ośrodek powstał przy współpracy APR z miastem Poznań oraz ZSP nr 2. Arena Dębiec to niewątpliwie ważny punkt na sportowej mapie Poznania, który znacząco wpłynie na możliwość treningu w okresie zimowym – dodał były kapitan Kolejorza.

  Arena Dębiec to również wielofunkcyjny kompleks, w którego skład poza boiskiem wchodzi hala pneumatyczna, siłownia, hotel, centrum medyczne oraz rehabilitacyjne. Każdy trener i zawodnik znajdzie w nim coś odpowiedniego dla siebie.

  Czytaj także: Piotr Reiss zabiera głos

  O obłożenie obiektu jego właściciele nie muszą się martwić, bo sama akademia jest w stanie zapełnić wszystkie godziny użytkowania. W szkółce trenuje bowiem już ponad 8100 dzieci z przeszło 130 lokalizacji w 5 województwach. Boisko będzie jednak służyć przede wszystkim dzieciom z lokalizacji poznańskich oraz pobliskiego Lubonia, jak i drużynom reprezentacyjnym APR.
  Zobacz galerię
  – Cieszy także fakt, że boisko będzie w dużym stopniu użytkowane przez uczniów ZSP nr 2 w ramach zajęć w-f, dostęp do niego mają również mieszkańcy Poznania. A przecież od początku powstania naszej akademii bardzo zależało nam na promocji aktywnego trybu życia – zakończył Reiss.

  POLECAMY:




  Polecamy: NAJLEPSZE ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE. Piękne wierszyki świąteczne. Śmieszne, poważne, smsowe życzenia wigilijne. Boże Narodzenie 2018 OBRAZKI





  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nazwa z D***

  JA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jak można takie gó..no nazwać Areną? A zresztą APR to pralnia pieniędzy, biznes Pana R. Naiwni rodzice płacą słono za treningi, wszystko dla Pana R

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Najnowsze tweety