Arena Zawodów 2017: Przyjdź na targi edukacyjne już w piątek

  Arena Zawodów 2017: Przyjdź na targi edukacyjne już w piątek

  AJ

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tak było podczas Areny Zawodowców w 2016 roku.

  Tak było podczas Areny Zawodowców w 2016 roku. ©Wielkopolska Izba Rzemieślnicza

  Dlaczego warto wybrać szkołę zawodową i technikum? Co daje nauka konkretnego fachu? Ile zarabia dobrze wykwalifikowany murarz lub informatyk? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czeka na uczniów już w najbliższy piątek - podczas targów edukacyjnych "Arena Zawodów".
  Tak było podczas Areny Zawodowców w 2016 roku.

  Tak było podczas Areny Zawodowców w 2016 roku. ©Wielkopolska Izba Rzemieślnicza

  Szkolnictwo zawodowe zaczyna przeżywać swój renesans. Stereotypy z nim związane powoli odchodzą "do lamusa". Coraz więcej młodych ludzi uświadamia sobie, że konkretny fach to zwiększa szanse na znalezienie satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy.

  Młodzież, która zastanawia się nad wyborem drogi życiowej, może odwiedzić Halę Widowiskowo-Sportową Arena (ul. Wyspiańskiego 33). W piątek (24 listopada) odbędą się tam Targi Edukacyjne Arena Zawodów. W ramach akcji młodzi ludzie i ich rodzice będą mogli poznać ofertę szkół branżowych i techników - z Poznania i powiatu poznańskiego.

  - Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych do Areny w piątek na godzinę 10. Odbędą się tam targi szkolne, jednakże ich charakter nie będzie sztampowy. W ich trakcie dzieci i młodzież będą miały możliwość np. wymienić koło w samochodzie, upiec czy zaprojektować coś własnego - zapowiada Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

  W poznańskiej Arenie uczniowie będą mogli dowiedzieć się czegoś więcej o zawodach związanymi z m.in. budownictwem, mechatroniką, transportem czy technologią drewna. Na targach zaprezentuje się ponad 20 szkół, które kształcą w ponad 60 profesjach.

  Na każdym stoisku czekać będą na ciekawe pokazy i warsztaty warsztaty. Młodzież będzie miała okazję porozmawiać ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami oraz absolwentami techników i szkół zawodowych. Na miejscu będą też pracodawcy, uczestniczący w edukacji młodzieży. Opowiedzą oni, jaka przyszłość czeka młodzież po zakończeniu szkoły.

  Targi edukacyjne Arena Zawodów to część kampanii Szacun dla zawodowców, realizowanej od 3 lat przez miasto Poznań i powiat poznański. Jej celem jest promocja szkolnictwa zawodowego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: zawodowcy.poznan.pl.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo