Arie, aukcja, tenis i szczodre serca

  Arie, aukcja, tenis i szczodre serca

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Solistką gali Tennis Art Cup była Małgorzata Walewska. Przy fortepianie towarzyszyła jej Anna Marchwińska.
  1/7
  przejdź do galerii

  Solistką gali Tennis Art Cup była Małgorzata Walewska. Przy fortepianie towarzyszyła jej Anna Marchwińska. ©Bartosz Jankowski

  Zebranie środków na pomoc Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrucznej w Poznaniu to cel trwajacego w Poznaniu XI Tennis Art Cup.
  W Poznaniu trwa zorganizowany już po raz jedenasty przez Waldemara Górkę i Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Transplantologii Szpiku u Dzieci "Dzieciaki Chojraki" Tennis Art Cup. Jak co roku gromadzi ludzi kultury i biznesu, którzy rozumieją potrzeby innych. Jego celem jest bowiem zebranie środków na pomoc dla kierowanej przez prof.Jacka Wachowiaka Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
  Impreza rozpoczęła się w czwartek od tradycyjnej gali koncertowej, która tym razem odbyła się w Teatrze Polskim. Jej gościem specjalnym była znakomita polska mezzosopranistka Małgorzata Walewska, ale słuchaliśmy też młodego barytona Igora Maryshkina. Towarzyszyła im przy fortepianie Anna Marchwińska. W programie znalazły się arie i pieśni kompozytorów polskich, niemieckich, rosyjskich, włoskich i francuskich. Publiczność oklaskiwała m.in. arię Dalili z II aktu opery „Samson i Dalila” Camille’a Saint-Saensa oraz arię Carmen z pierwszego aktu opery „Carmen”: Georgesa Bizeta.
  W sobotę od o godzinie 9 na kortach hotelu Kortowo rozpocznie się deblowy turniej tenisowy. O godzinie 15 rozpocznie się aukcja dziel sztuki, na którą swoje prace przekazało około 50 twórców. Słuchać będziemy też młodego barytona Szymona Mechlińskiego, któremu towarzyszyć będzie pianistka Olga Lemko.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo