Arsenal pokonal Bayern w Lidze Mistrzów

TS
We wtorek odbyły się pierwsze mecze 3 kolejki Ligi Mistrzów. Arsenal pokonał w Londynie 2:0 Bayern Monachium i tym samym nadal liczy się w walce o jedno z dwóch premiowanych awansem miejsc.

Kanonierzy przystępowali do tego meczu z nożem na gardle, bo w dwóch wcześniejszych spotkaniach nie zdobyli nawet punktu. - Zdajemy sobie z tego sprawę. Będziemy mieli przeciwko sobie wyjątkowo zdeterminowanego rywala, a z takim nie jest łatwo grać - przyznał Pep Guardiola, trener Bayernu. Kłopoty piłkarzy z Monachium zaczęły się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego, ponieważ autokar wiozący ich na stadion miał stłuczkę.

Na boisku też doszło do "stłuczki", choć już w pierwszych sekundach spotkania defensywę gospodarzy postraszył Robert Lewandowski. Bliżsi zdobycia gola w pierwszej połowie byli jednak Anglicy, a konkretnie Theo Walcott, którego strzał głową w nieprawdopodobny wręcz sposób zdołał wybronić Manuel Neuer. Bramkarz Bayernu nie popisał się jednak w 77 min., kiedy to zaliczył "pusty przelot" przy dośrodkowaniu rywali, co skrzętnie wykorzystał rezerwowy Olivier Giroud, pakując piłkę do siatki.

Chwilę wcześniej świetną okazję miał Lewandowski, ale jego strzał wspólnie wybronili Petr Cech z Laurentem Koscielnym. Już w doliczonym czasie gry Arsenal dobił gości, bo Mesut Oezil z najbliższej odległości po raz drugi zdołał pokonać Neuera. Tym samym zespół z Londynu wrócił do gry i nadal liczy się w walce o jedno z dwóch premiowanych awansem miejsc.

Bardzo emocjonujący i pełen zwrotów akcji był mecz w Leverkusen, gdzie Bayer podejmował Romę. W bramce gości stanął Wojciech Szczęsny, którego już w pierwszych 20 min. dwukrotnie pokonał Javier Hernandez. Rzymianie nie załamali się takim obrotem sprawy i jeszcze przed przerwą, za sprawą Daniele De Rossiego, zniwelowali straty. Po przerwie Włosi poszli za ciosem i po dwóch kolejnych golach wyszli na prowadzenie 4:2.

W tym momencie wydawało się, że nic nie jest im w stanie zabrać zwycięstwa. W samej końcówce Aptekarzy doprowadzili jednak do wyrównania. We wtorek swoje mecze wygrały także m.in. Barcelona i Porto. Tych pierwszych do wyjazdowej wygranej z Bate Borysów poprowadził Ivan Rakitic. A już dzisiaj kolejne mecze 3. kolejki Ligi Mistrzów. Najciekawiej zapowiada się konfrontacja w Paryżu, gdzie PSG zmierzy się z Realem Madryt.

Grupa E
BATE Borysów - Barcelona 0:2 (0:0).
Bramki: Rakitic 2 (48, 65).

Bayer Leverkusen - Roma 4:4 (2:2).
Bramki: Hernandez 2 (4 karny, 19), Kampl (84), Mehmedi (86) - De Rossi 2 (30, 38), Pjanic (54), Falque (73)

1. FC Barcelona 3 75-2
2. Bayer 04 Leverkusen 3 49-7
3. BATE Borysów 3 34-8
4. AS Roma 3 27-8